7. kolo: AFK Svinařov - SK Stehelčeves 1:0

06.10.2012

Po dobrých výkonech v posledních kolech se nám do možná trochu podceňovaného Svinařova odjíždělo s optimismem. Sice ne úplně kompletní a téměř bez náhradníků, ale i tak jsme o úspěchu nepochybovali.

Jenže hned začátek utkání nás vrátil do reality a takříkajíc posadil na zadek. Problém byl již v tom, že naši opustili úspěšnou taktiku a snažili se přehrát soupeře napadáním hned od velkého vápna a s vysunutou zálohou. Na úzkém hřišti však domácí se značnou výškovou převahou ví jak hrát. Zahustili střed obrany a snadno překopávali naší zálohu a jejich rychlí a důrazní útočníci větrali naší obranu. A naši? Absolutně bez přihrávky, bez nápadu, naivní kličky do soupeře, nedůraz v osobních soubojích. Výsledkem byl nudný nekoukatelný bum bum fotbal. Ještě štěstí pro diváky, že alespoň domácí se občas dostali do kloudnější akce. Již ve 2. min. po centru na dvoumetrového hlavičkáře jen taktak vyškrábl Táborský futsalovým zákrokem na roh. Teprve po pětadvaceti minutách jsme se dostali k brance soupeře a po několika rozích jsme si vytvořili i jednu šancičku. Míč proskákal nikým neatakován malým vápnem a těsně minul svinařovskou branku. Ale hned vzápětí nás opět podržel Táborský zlikvidováním brejku po neskutečné minele jednoho z obránců. Bylo by nespravedlivé ho jmenovat, protože tragických hráčů bylo v našich dresech tolik, že vyjmenovat je by zabralo hodně času.

Pokud si někdo myslel, že nic horšího, než první poločas ani zahrát nemůžeme, šeredně se zmýlil. V první půlce jsme alespoň trošku drželi domácí na uzdě, ve druhém poločase jsme již nestíhali ani náhodou. Hned první minuta přinesla tutovku na hlavu svinařovského dlouhána, který se po rohu, kde se vzal, tu se vzal, objevil na bližší tyči před brankářem. Naštěstí při své výšce asi není dobrým hlavičkářem. Vynahradili si to však domácí ve 49. min. Trestňák z 25m přesně zapadl k tyči - 1:0. Chyba byla, že jinak skvělý Táborský nechtěl postavit zeď. To nechápu. Napravil svou chybu však mnohokrát. Z množství šancí vyberu třeba tu, kdy po tisící naší chybné rozehrávce ho pronikající útočník nastřelil a z dorážky nastřelili domácí břevno (59. min.). Přibrzdit rozjeté domácí jsme se pokusili výměnou nešťastného Řezáče za Krejcara (spolu s Pavlem Donovalem a místy s Michalem Kořínkem patřil k tomu lepšímu) a vytažením Pavla D. dopředu. A pak přišli naše dvě minuty, kdy jsme ukázali, že do Svinářova přijeli třetitřídní fotbalisté a ne... (a teď mě nenapadá kdo, abych třeba neurazil nějaká kopyta). V 65.min. poslal do vápna dlouhý pas Pavel D., který Šubín sklepl prsama na Tučka a ten se pěkně položil do střely. První střelu na branku vytáhl brankář na roh, po kterém dvakrát nebezpečně pálil Petr D. Jenže, to bylo z naší strany vše. Sice jsme se snažili přitlačit soupeře, ale veškeré naše počínání bylo nepředstavitelně bezzubé. Jediné, čeho jsme docílili bylo to, že se domácím lépe pronikalo do naší otevřené obrany a jenom jejich totální neschopnost proměnit i ty nejvyloženější šance způsobila, že jsme odjížděli s hodně lichotivým výsledkem.

Brr, rychle zapomenout.

SESTAVA: Táborský - Pavel Donoval - Kořínek M., Rejdík, Poláček - Tuček, Šubín, Stehlík, Petr Donoval - Keller, Řezáč

STŘÍDÁNÍ: 68. min. Krejcar za Řezáč