7. kolo FK Žižice – SK Stehelčeves 5:1 (1:1)

05.10.2019

STŘELCI: 28. Císař Marek, 56. Koten Petr, 79. Donoval Pavel (vl.), 84. Flégl Jaroslav, 87. Kubala Tomáš - 27. Stehlík Jiří

Úspěšně se nám rozrostla marodka před Žižicemi, tentokrát to zapříčinily Kořínkovy achilovky, kvůli kterým nedohrál ani minulé utkání. A tak se do obrany stáhl Procházka. A hrál tam dobře. Žižičtí hráči byli hodně rychlí a tak se nám tam jeho rychlost hodila. Kopřiva se stáhl do zálohy a překvapivý útok - vedle Cáby nastoupil snad již konečně uzdravený Barták. Po roce a půl, co je u nás ho neznají ani někteří hráči.

Hned od úvodu nás soupeř přitlačil před naši branku a v prvních třech minutách z toho byly tři střely na branku a tři rohy. Díky Dlouhému a troše štěstí jsme ale neinkasovali. Čistý štít jsme udrželi i po dvou TK z nebezpečné vzdálenosti. První šla vedle a při druhé byl Dlouhý pozorný. My jsme se s novým rozestavěním evidentně hledali, ale potupně jsme tlak domácích eliminovali a ve 27.min. překvapivě udeřili. Bylo to vlastně poprvé, co jsme se dostali do blízkosti domácí branky. TK zahrál Donoval kolmo na penaltu, stoper si neporozuměl s brankářem a nechali Stehlíka, aby si míč v malém vápně zpracoval, potáhl a vystřelil. Jenže vedení jsme drželi přesně do dalšího protiútoku. Na přetažený centr naskakující útočník téměř nedosáhl, míč mu na hlavu spíš spadl, než aby to byla hlavička, míč však přesto skončil v síti u vzdálenější tyče. Po této brankové smršti jsme hru vyrovnali, jako bychom o sobě začali na hřišti vědět. Pak ale zbytečně fauloval na půlce už žlutý Krejčí a šel do sprch. První žlutá byla sice hodně přísná, i tak si měl dát pozor.

Možná pod tíhou svědomí za přísnou žlutou pro Krejčího hned v úvodu druhé půle vylil také žižického Císaře. Také přísně a také z pohledu soupeře zbytečně. Hráč neudržel nervy na uzdě, když se mu v přerušené hře šikovně připletl do cesty Panáček a strčil do něj rukama. Normálně by to, myslím, rozhodčí řešili domluvou, radikálnější žlutou kartou. Takže srovnáno na góly, srovnáno na hráče a začínáme od začátku. A začal boj. Moc fotbalového v tom nebylo, ale nasazení z obou stran bylo enormní. Pak ale přišla chvíle do té doby dobře střežené hrozby pro všechny soupeře domácích Kotena. Silový urostlý hráč s výbornou kopací technikou a vedením míče. Vše zužitkoval v našem vápně. Potáhl si balón do výhodné střelecké pozice a technickou střelou skóroval. Po gólu jsme ještě přidali na otáčkách a v 60.min. po akci Stehlíka se Cába dostal sám před brankáře. Situaci nevyřešil s takovým přehledem jako soupeř na druhé straně a vybíhajícího brankáře trefil. Z následného rohu pak hlavou přestřelil Stehlík. A to bylo z naší strany vše byť až do 79.min. byl zápas otevřený. Poslední desetiminutovka nám však hrubě nevyšla. Začal to vlastní gól Donovala, který ve snaze vypíchnout míč soupeři překonal Dlouhého, a dovršili to domácí dvěma průniky do již trochu rozklížené obrany.

Byl to docela krutý výsledek. Žižice sice byly lepší, ale ne o tolik, jak ukazuje výsledek. Není to troufalost napsat při výsledku 5:1, že při troše štěstí jsme mohli i bodovat?