7. kolo: SK Stehelčeves - Baník Švermov 0:1

02.10.2010

Velice nepříjemný soupeř nás potkal v 7. kole. Úkol, chytit se právě na Švermovu, nebyl jednoduchý a začátek utkání dával těmto slovům zapravdu. Hosté působili fotbalovějším dojmem a hned v úvodu měli dvě velké šance. Nejprve po centru hlavou přestřelili a v zápětí neobsazený hráč na malém vápně střílel do Chrustkovy náruče.

Postupně jsme však hru vyrovnávali a ve 20.´ si po Tučkově obloučku křížem přes celou branku hosté zhluboka oddechli. Střele předcházelo hezké uvolnění přes obránce. Největší naší šanci zápasu měl v 31.´ Trník, který sám na malém vápně přeloboval branku.

Šance švermovských však bylo více a také vypadaly nebezpečněji. Zmínit je třeba především příležitosti ve 27.´ - po rychlém protiútoku šla střela z malého vápna vedle, ve 36.´ - na křižnou přihrávku osamocený útočník naštěstí nedosáhl, a ve 41.´ - po ztrátě míče na půlce zakončovali hosté střelou do tyče.

Ve druhém poločase viděli diváci mnohem vyrovnanější průběh než v prvém dějství. Naši, ač se jim zcela zjevně nedařilo, přehrávali Švermov bojovností a větším nasazením. Častěji jsme se dostávali do zakončení a za větší aktivitu jsme si snad i zasloužili jít po několika šancích do vedení. V 55.´ Poláčkův spíše centr skončil na tyči a v 60.´ přehazoval vybíhajícího brankáře Petr Donoval. Oblouček šel jen těsně nad.

Teprve potom si švermovští uvědomili, že by mohli od nás odcestovat s prázdnou a také oni zvýšili nasazení, které jim přineslo dvě velké šance. V 66.´ nechali vyniknout Chrustka po prudké střele k tyči a o 2.´později se míč odrážel v malém vápně z nohy na nohu.

Rozhodující pro stav utkání však nakonec byla až 84.´ Nejprve na jedné straně vyrazil švermovský brankář nepříjemnou skákavku Pavla Donovala a i z protiútoku se po střele z 20m po zemi doprostřed branky Hodně červenal Chrustek - 0:1.

Na odpověď jsme již bohužel nenašli dost hlavně psychických sil a tak i po 7. kole se nám nepodařilo odpoutat se z ostudné poslední příčky v tabulce.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Trník, Stehlík, Pavel Donoval, Tuček, Veselý, Petr Donoval

Střídání: 72.´ Keller (Veselý)