7.kolo SK Stehelčeves - Otvovice

03.10.2015

V týdnu nám moc radosti neudělala disciplinární komise. Šubín dostal osm na tvrdo a Donovalovi zamítli žádost o prominutí trestu. Nejsme u ní dobře zapsáni, můžeme si za to ale sami. A protože proti nepříjemným Otvovicím chyběli i Kořínek s Kóňou, o Frýdlovi nemluvě, neviděl jsem šanci na body nijak růžově.
Začátek utkání byl vyrovnaný, hrálo se od vápna k vápnu a před oběma brankami bylo poměrně mrtvo. První šanci zápasu jsme doslova nabídli soupeři v 17.min. Po zbytečné ztrátě míče zachraňoval Dlouhý při střele z úhlu. My jsme se poprvé ukázali ve 20.min. Zakroucený TK Poláčka do ohně dorážel na dlouhou nohu Řezáč, brankář stačil zareagovat a míč vyrazil rukou. Naše šance jakoby probrala hosty k životu a začali se hodně tlačit před naši branku a do konce poločasu měli několik hodně slibných příležitostí, ke kterým jsme jim nezřídka dopomáhali sami po všech stránkách špatnou hrou. Jejich útočníci naštěstí pro nás spálili, na co přišli.
Jen minuta ve druhém poločase stačila na to, aby se hosté ujali vedení. A opět po hrubé chybě při rozehrávce. Celá naše obrana se již vysouvala dopředu, přišla jedna nepřesná přihrávka a najednou se valilo pět otvovických hráčů sami na osamoceného Kellera. Jinak než gólem to dopadnout nemohlo. Hráč s míčem vytáhl našeho stopera k brankové čáře do rohu velkého vápna a po jeho zpětné přihrávce měl zakončující hráč vteřiny na to, aby si míč srovnal a skóroval - 0:1. Nadále lepší hosté měli další šance, některé měli gólové parametry, největší v 57.min po TK z úhlu. Všichni čekali centr do ohně, střílející hráč však střelu zakroutil na branku a Dlouhý s obtížemi vyrazil na břevno. Jenže na standardky jsme specialisté my. Poláčkův načechraný TK prodloužený hlavou před branku nekompromisně dorážel Nešvera (61.min)- 1:1. Poměr šancí byl ve druhém poločase tak 1:3 pro hosty, zmíním jediné dvě naše, protože byly naše. Opět TK, tentokrát zahrával Tuček, propadl obranou ke všudypřítomnému Nešverovi, míč měl však moc pod sebou a jeho střela o vlásek minula tyč. Tutovku měl Pázler v 83.min, hlavou z malého vápna netrefil odkrytou branku. A jednu Otvovic, protože ta nešla neproměnit. A přeci. V 81.min rychlé zatažení po lajně a přihrávka do malého vápna, kde nikým neatakovaný hráč přestřelil ze 2m prázdnou branku.
Penaltový rozstřel dopadl podle očekávání. Po šesti proměněných (Nešvera, Poláček, Řezáč) šel na věc Rejdík. Já mu moc věřil. Bohužel, nedal. Na druhou stranu, bod vzhledem k průběhu utkání je mnohem víc, než jsme si zasloužili.
Dlouhý - Keller - Ševčík, Řezáč, Poláček - Krejcar, Rejdík, Stehlík, Nešvera - Tuček, Panáček
75.min. Pázler za Panáčka