7. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Braškov "B" 4:3

08.10.2011

Po dvou těžkých utkáních měl být zápas s Braškovem "B" lehčím soustem. Jenže právě braškovští překvapivě obrali o body našeho předešlého soupeře a pravda je,že, ani tento zápas nebyl procházkou. My, sice v optickém tlaku, ale nebezpečnější soupeř již v 8.min. nastřelil tyč z TK a dopředu byl hodně nebezpečný. Uklidnění přinesla až 15.min. kdy rozhodčí Dvořák nařídil hodně přísnou penaltu za sražení Hořáka. Hosté se hodně a asi oprávněně zlobili. Na penaltu vybraný muž Rejdík s přehledem otevřel svým prvním gólem za Stehelčeves umístěnou střelou k tyči - 1:0. Gratulujeme, ale gól ze hry je gól ze hry... . Naše převaha postupně narůstala, jenže přišla smolná 28.min. Na centr z TK Chrustek dobře vybíhal a zdálo se, že nikým neohrožován míč bez problémů polapí. Jenže při výskoku si nepříjemně podvrkl kotník, padl k zemi jako podťatý a míč doskákal do opuštěné branky 1:1. Zranění bylo natolik vážné, že musel opustit hrací plochu a než se převlékl náhradník Táborský, nahradil ho hráč minulého kola Tuček. A i jako brankář se Tuček prosadil v ofenzívě. Připsal si totiž gólovou asistenci. Jeho dlouhý výkop doskákal k Hořákovi, ten hlavou přehodil obranu a posléze nohou i brankáře - 2:1 (35.min.) Konec poločasu byl již plně v naší režii a po gólech T.Kořínka - jako vždy - roh, Poláček, hlava - 3:1 a hlavičce Šubina opět po Tučkově asistenci, tentokrát již jako hráče v poli - 4:1. Na tomto gólu se hodně podepsal hostující brankář, který podběhl skákavý balón.

Druhý poločas jsme tudíž mohli odehrát v poklidu. Jenže vedení 4:1 je pro nás kritické (viz Kačice a Dubí). Ve 48.min. se zranil Tuček a při neúčasti Stehlíka byla rázem naše záloha pomalejší soupeře. Navíc ještě předstoper T.Kořínek se musel oproti prvnímu poločasu mnohem více věnovat obraně. V první půli jsem měl pocit, že trenér na poslední chvíli změnil rozestavení hráčů a předstopera hraje víc staženější Řezáč. I tak jsme soupeře přehrávali a snížení na 4:2 v 53.min. přišlo po náhodné akci (zatažený balón k lajně a centr na vzdálenější tyč na neobsazeného hráče). Naše šance jsme však nedovedly dotáhnout do konce, největší měl Šubin v 63.min., vyraženou střelu P.D. netrefil ideálně. A tak přišel další nešťastný okamžik, o který jsme si však koledovali. V 78.min. Nachtigal šel zbytečně tvrdě tělem do útočníka na rohu velkého vápna a z nařízené penalty hosté snížili na 4:3. O obou penaltách se hodně diskutovalo, můj názor je, že když písknul rozhodčí penaltu proti hostům za zákrok na Hořáka, musel písknout i penaltu za tento zákrok, protože byl "penaltovější". A hosté, kteří vycítili šanci mohli dokonce vyrovnat. V 82.min. se po rohovém kopu hodně dlouho motal míč v našem malém vápně a jeden z útočících hráčů ho patičkou poslal na břevno. Poslední šanci jsme měli v samotném závěru utkání my. Tentokrát však hlavičkující T.Kořínek poslal míč těsně vedle tyče.

Sestava: Chrustek - Pavel D. - Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek - Rejdík, Řezáč, Keller, Tuček - Šubin, Hořák

Střídání - 40.min Táborský za zraněného Chrustka, 48.min. Nachtigal za Kellera (postavil se na místo stopera a P.D. se vysunul do středu zálohy) , 48.min. Palov za Tučka