7. kolo: SK Stehelčeves - TJ Viktorie Černuc

04.10.2014

Jedna výhra po 6. kole, to nevypadá vůbec dobře. Je zřejmé, že pokud nebudeme bodovat ani v tomto utkání, začne se nám vzdalovat poklidný střed tabulky a pak přestává veškerá legrace. Černuc je určitě tým k poražení a optimismus bezbřehý. Trochu mě vyděsila přítomnost rozhodčího Dvořáka, našeho kamaráda. Jenže můj optimismus zdatně rozleptával náš výkon od samého začátku. Opět jsme hráli ospale a bez zájmu, což silně kontrastovalo s bojovným výkonem méně fotbalových hostů, kteří se svým důrazem se nerozpakovali jít až za hranici únosného. Rozhodčí jim sice odpískal značně především útočných faulů, ale za některé se opravdu mělo žlutit. Jenže nežlutilo a hosté v průběhu utkání stále častěji sahali k zastrašujícím faulům a úspěšně. Báli jsme se v soubojích a vůbec jsme se nedostali k fotbalu. A navíc jsme se nechali vyprovokovat k oplácení, k čemuž se ještě dostanu.

Hosté začali dvěma menšími šancemi a v 18. min. jim k vedení notně dopomohl Dlouhý chybným výběhem do strany velkého vápna. Tam se zastavil a soupeřící útočník měl k míči blíže a pohodlně skóroval do prázdné branky. Měli jsme sice více ze hry, snažili jsme se útočit, ale naše snahy byly bezzubé a ještě jsme zapomínali na obranu. Toho Černuc využívala k brejkům a její sporadické výpady byly mnohem nebezpečnější, než náš trvalý tlak. Ve 30. min. mohli hosté zvýšit svůj náskok. Po centru do vápna bravurně zlikvidoval Dlouhý nohou střelu z bezprostřední vzdálenosti. Teprve ke konci poločasu jsme začali obranu hostů přehrávat především dlouhými centry do vápna. Tam však kraloval vzrůstem nevelký mrštný brankář hostů. Chytil i pěknou střelu k tyči Petra D. a nepřesvědčivě vyrazil nohama střelu z TK Poláčka ze 30m, nikdo však nebyl schopen dorážky.

V podobném duchu jako konec prvé začala i druhá půle. Jenže ani velká šance Pavla D., který po Poláčkově TK hlavičkoval vedle, neskončila gólem a pohříchu to byla nadlouho jediná fotbalová akce zápasu. Černuc ještě přitvrdila, Dvořák sice již začal rozdávat karty, ale zápas se mu již tradičně vymknul z rukou. Karty jsme však dostávali i my za naivní fauly a po jednom naprosto zbytečném na půlce opustil po druhé žluté hřiště Šubín. Utkání se zdálo být ztracené, ovšem i v deseti jsme byli lepším týmem a ve 43. min. po dalším centru do vápna přehlavičkoval Stehlík brankáře a zaslouženě alespoň vyrovnal.

Hráčům, kteří byli určeni na penalty se moc nechtělo a podle toho to také dopadlo. Poláček i Rejdík rozhodně nebyli v pohodě a jejich kopy podle toho vypadaly, naopak střelci soupeře se nemýlili.

Sestava: Dlouhý - Keller - Kořínek, Stehlík, Poláček - Tuček, Pavel Donoval, Rejdík, Nešvera - Petr Donoval, Šubín