7. kolo: SK Vinařice - SK Stehelčeves 2:0

03.10.2009

Dobrý vstup jsme měli do utkání 7. kola ve Vinařicích. Podpořeni hrou z kopce a silným větrem v zádech jsme sevřeli domácí na jejich polovině a již v první min. mohl po Poláčkově rohu skórovat Stehlík. Jeho střela jen těsně minula svatyni našeho odchovance v brance domácích Ondry Detvianského. Ani ve druhé své šanci ve 4.min. Stehlík nezamířil střelou z velkého vápna mezi tyče.
Ovšem vlastními chybami jsme přenechávali iniciativu soupeři. V 5.min jsme hned dvakrát nabídli domácím gólovou šanci při rozehrávce od vlastní branky (Chrustek a Poláček). Naštěstí Chrustek oba následující samostatné nájezdy zlikvidoval. Také v 16.min nám zatrnulo. Po rohovém kopu hned dva domácí hráči zcela sami na malém vápně nevyskočili na míč a následný centr do šestnáctky osamocený hráč špatně zpracoval balón.
Po slabší desetiminutovce jsme opět převzali ininciativu my. Avšak do šancí jsme se proti domácí obraně do konce poločasu neprosadili. Vyjímkou byla 37.min. To Stehlík volil v těžké pozici po centru kličku brankáří od branky a zpětnou přihrávkou na paty nenabídl šanci T. Kořínkovi.
Taktéž začátek druhé půle byl v naší režii. V 50.min zablokovala domácí obrana Trníkovu střelu, které předcházel drzý průnik Tučka. naší aktivitu však přibrzdily dvě hodně sporné situace, které bohužel rozhodčí Kindl posoudil v náš neprospěch. V 51.min zakopl ve vápně vinařický útočník o stojícího Kellera a z penalty šly Vinařicedo vedení. o chvíli později jsme se dožadovali penalty my. Ovšem pád Petra D. po zaháknutí nohy sa zdál být rozhodčímu příliš teátrální. Petr však úmysně nepadá...
I přes nepřízeň osudu jsme se stále tlačili dopředu a přišly i šance. Velikou měl v 65.min. Keller, kdy po rohu hlavičkoval těsně vedle. Okřídlené nedáš - dostaneš opět platilo. Po protiútoku domácích namazal Poláček krátkou malou domů na druhý gól domácich a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. V 68.min. sice Poláček trefil z TK tyč a nepomohlo nám ani vyloučení domácího hráče v 71.min po faulu na Petra D. Z následného TK netrefil branku z malého vápna Pavel D.Zbytek utkání oslabení domácí kouskovali hru, taktickým zdržováním nás vyváděli z konceptu a my již nenašli dostatek klidu na zkorigování. Naopak hodně otevřená obrana často chybovala a několikrár nás podržel brankář.
Po zápase šel z naší strany jeden hlas, že prohrál lepší tým a že nás poškodil rozhodčí. Ovšem např. poměr těžkých zákroků brankářů může vypovídat o něčem jiném. Za celý zápas jsme se netrefili mezi tyče. zatímco Chrustek zlikvidoval domácím minimálně čtyři tutovky!
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek - Zeman,Tuček, Pavel D., Stehlík - Trník, Petr D.