8. kolo Dřetovice - SK Stehelčeves 4:0 (2:0)

07.10.2017

Tak a máme tu derby, myslím, že po nějakých pěti letech. Sice jsme v trochu jiné situaci než dříve, býval jsem ve Dřetovicích persona non grata, dnes s nimi chodím na tréninky a většinu z nich považuji za kamarády. Jo, časy se mění někdy i k lepšímu. Co se však nezměnilo, je to, že už pod mostem prohráváme 2:0. Naposledy tomu tak bylo i v létě v pohárovém utkání, které jsme nakonec prohráli až na penalty.
Tentokrát jsme 2:0 prohrávali hodně rychle. Už po čtvrthodině. Nejprve se za vysunutou obranou zapomněl Donoval a mezi ním a zbytkem obrany zůstali hned čtyři Dřetováci. Střelu z úhlu Dlouhý vyrazil před Machka a ten dával do prázdné. Druhý gól byl ještě lacinější. TK ze 20m šel téměř doprostřed branky a Dlouhému míč proklouzl mezi rukama. Domácí byli lepší a přehrávali nás ve všech směrech. Hodně jsme jim však zápas ulehčovali tím, že jsme hráli jedním slovem špatně. Bez přihrávky, bez nápadu, chaoticky. Byli jsme pomalejší, nepřistupovali jsme ke hráčům a hlavně, byli jsme odevzdaní. Teprve ke konci poločasu přišly i naše chvíle a měli jsme i několik šancí.
O přestávce jsme si jasně definovali v čem je problém a co všechno musíme zlepšit, jenže veškeré předsevzetí vzaly za své hned po první domácí akci. U půlící čáry přišel míč na Žemlu a ten je dostatečně rychlý a silný v koncovce a bez problémů zvýšil na 3:0. V zápisu je sice uvedený Ločárek, ale pan rozhodčí Hudera si asi nedělal poznámky a góly, časy a střídání si vycucal z prstu. Jinak nepískal špatně, má sice poněkud svérázný způsob ve vztahu k pravidlům, ale zápas ukočíroval, to bylo důležité. Zápas byl rozhodnutý, domácí se již nikam nehnali a nechali také hrát nás. A během tří minut jsme měli tři gólové šance, jenže dotáhnout něco do konce bylo nad naše schopnosti. Také soupeř měl ještě několik slibných šancí, přišlo i nastřelené břevno, gól padl již jen jeden a jak jinak než že do naší branky. Namotivovaný střídající Havlát až příliš snadno přešel přes tři naše obránce, odcentroval před branku a tam zaúřadovala dlouhá Haugeho noha před nedůrazným Dlouhým.
Co dodat. Zasloužený výsledek. Dřetovští byli lepší ve všech směrech, myslím, že k utkání přistoupili mnohem zodpovědněji a lépe připraveni. Jedním z důvodů je určitě i mnohem větší účast jejich hráčů na společných trénincích, na kterých se z našich mimo mě a Pepy Síče již moc lidí neukazuje.
Zápis z utkání berte s rezervou: