8.kolo Neuměřice - SK Stehelčeves

10.10.2015

V utkání s Neuměřicemi se hrálo o Černého Petra. Domácí v minulém kole překvapivě poprvé bodovali s favorizovanými Velvarami a tudíž nás od posledního místa dělí jediný bod. A se stále prořídlou sestavou nebyly naše šance nikak růžové.
A domácí, povzbuzeni vítězstvím v minulém kole na nás vlétli s velkou chutí, kterou korunovali dvěma pro nás hodně smolnými a naprosto zbytečnými brankami. V 8.min si všiml hráč zahrávající TK špatně postaveného brankáře, který čekal z ostrého úhlu centr a poslal míč k bližší tyči - 1:0. Ještě zbytečnější byl gól v 17.min a mohla za něj naše neznalost pravidel. Při výkopu autu od domácí branky stál útočník daleko za naší obranou v ofsajdové pozici (jenže z autu, byť z kopaného se o ofsajd nejedná) a své sólo bezpečně proměnil - 2:0. Další čtvrthodinu se naši hráči vzpamatovávali z šoku, naštěstí přežili bez další pohromy. Teprve po půlhodině hry se obraz začal měnit a to především zásluhou dvojice Stehlík Nešvera. Již několikrát jsem hořekoval nad tím, že nikdo nechce hrát se Stehlíkem a konečně se našel někdo, kdo s ním hrát chtěl. Díky kombinaci těchto dvou jsme ovládli střed pole, a když se k nim přidali i někteří další hráči, především Kóňa, soupeř najednou nevěděl kam dřív skočit. Ještě před přestávkou se nám podařilo díky Nešverovi, který se probil obranou až před brankáře, snížit na 1:2 a zápas zdaleka nebyl ztracený. Byl to teprve první podzimní gól, který nepadl po standardní situaci.
Druhý poločas přinesl dlouho nevídanou bitvu plnou překvapivých obratů. Oba týmy předváděli kvalitní bojovný výkon a diváci se rozhodně nenudili. Naši hráči zatlačili soupeře na jejich polovinu a během první desetiminutovky si vypracovali množství šancí, naopak domácí spoléhali na nebezpečné brejky. Zasloužené vyrovnání přišlo v 56.min. A opět po TK a opět Nešvera, tentokrát po ostřejším souboji s brankářem. Jenže hned z protiútoku rozhodčí Hudera náš trochu sporný gól vykompenzoval ještě spornější penaltou. Rychlý domácí útočník se prosmýkl kolem Ševčíka do vápna a ten mu s míčem trefil i nohu. Ač jsem na malinkém neměřickém hřišti byl od celé situace kousek a zákrok jsem dobře viděl, netroufnu si zodpovědně říci, zda to penalta byla či nebyla. Každopádně Dlouhý dobře kopnutou penaltu chytil. Stejně jsme se z vyrovnání netěšili dlouho. V 61.min přišel z našeho tlaku rychlý atak po lajně a na centr naskakovali hned dva neobsazení hráči na malém vápně - 3:2. Ještě v téže minutě jsme opět vyrovnali. Řezáčův pověstný aut odvrátila obrana k Nešverovi a ten dovršil svůj hattrick krásnými nůžkami přes hlavu k tyči. Škoda, že tento okamžik nikdo nenatočil, mohl by konkurovat ligovým střelcům v anketě gól roku. Bohužel, toto nebyl poslední okamžik, kterým se Tom zapsal do vývoje utkání. Tentokrát zaúřadoval v našem vápně a při odkopu míče si nastřelil ruku. Na druhou penaltu již náš brankář neměl - 4:3. Ani tento vlastně již třetí smolný gól nás nezlomil a zbytek utkání byl jednoznačně v naší režii. Bohužel i přes výrazný tlak a množství šancí se nám již výborného domácího brankáře nepodařilo překonat. A když už, tak ho zachránila konstrukce brány, jako v 79.min při Stehlíkově střele (tyč), či břevno v 88.min. Ani závěrečný přímo drtivý tlak, kdy míč několikrát poskakoval po brankové čáře a brankář několikrát i s notnou dávkou štěstí přímo čaroval. Bohužel, po nejlepším našem podzimním výkonu jsme na body nedosáhli. Dvojnásobnou smůlu měl Poláček, kterého při nezdařeném odkopu zasáhla hodně nebezpečně kopačka soupeře do obličeje. Naštěstí šlo jen o tržnou ránu a ne o zlomený nos.
Dlouhý - Keller - Ševčík, Řezáč, Poláček - Kóňa, Rejdík, Stehlík, Nešvera - Tuček, Pázler
45.min. Panáček za Pázlera, 78.min Krejcar za Poláčka