8. kolo: SK Stehelčeves - SK Běleč 3:4

13.10.2012

Po neúspěchu a hlavně tragickém výkonu v minulém kole jsme do utkání s jedním z největších adeptů na postup nastoupili hodně zakřiknutě. Hra byla sice o poznání lepší, nicméně hodně alibistická stylem vše na Stehlíka a on už si nějak poradí, nemohla proti kvalitně hrajícím sebevědomým hostům přinést úspěch. Za celý poločas jsme ohrozili soupeřovu branku jen jednou (viz. níže), za to hosté si kvalitně protrénovali ofenzívu. Ve 13. min. se na jeden ze svých výletů vydal stoper Pavel Donoval, nepřesně však na půlce přihrál bráchovi. Následoval rychlý protiútok, přečíslení a najednou se ocitli dva hráči proti Chrustkovi. Ten je však na lajně výtečný, střelu z bezprostřední vzdálenosti zlikvidoval a dorážku odvracela naše obrana z brankové čáry. Téměř totožná situace nastala ve 31.min. Nepřesná rozehrávka, rychlý protiútok a tentokrát byl brankář na střelu krátký - 0:1. V poslední čtvrthodině jsme jen zoufale přihlíželi tlaku Bělče, tři gólové šance dopadli pro nás ještě dobře (dvakrát se vyznamenal Chrustek, jednou netrefil prázdnou branku z malého vápna jejich útočník), po čtvrté již zahřmělo. Dvě min. před přestávkou při centru na bližší tyč předskočil kulhajícího M. Kořínka útočník - 0:2. Do hry nás v poslední min. vrátil Pavel D. po Poláčkově rohu. Nepovedený odkop obrany přistál u jeho nohou a on chladnokrevně zavěsil - 1:2.

Zraněný Michal do druhého poločasu nemohl nastoupit a přerušil tím fantastickou sérii hodnou zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Dohledá však někdo, kolik zápasů v kuse nechyběl ani minutu? Přeskupení obrany a příchod Řezáče na post předstopera, gól do šatny a asi také domluva v kabině hru značně oživilo a najednou jsme se k úžasu hostů jejich hře vyrovnali a po několika menších šancích jsme v 62. min. vyrovnali i skóre. Po TK z hodně ostrého úhlu se ve skrumáži nejlépe orientoval Stehlík - 2:2. Bohužel nadějně se vyvíjející utkání jsme si sami pokazili. V 70. min. po zbytečném faulu před šestnáctkou hosté výstavní střelou k tyči opět strhli vedení na svou stranu a po chvíli provětral celou naší obranu hostující útočník a sám proti Chrustkovi zvýšil na 2:4. To však ještě utkání nekončilo. Ani dvoubrankové vedení nás nepoložilo a naše ofenzívní snaha byla odměněna v 83. min. Chrustkův dlouhý výkop našel Petra D. a ten šel neohroženě do souboje hned s trojicí obránců a snížil na 3:4 (druhá letošní Chrustkova asistence). Ani náš závěrečný tlak nebyl úplně marný a hosté si hodně oddechli po závěrečném hvizdu rozhodčího Hudery.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Havlát, Stehlík, Šubín, Tuček - Petr Donoval, Keller

Střídání: 45. min. Řezáč za M.Kořínka, Krejcar a Palov