8. kolo: SK Stehelčeves - SK Doksy "B" 2:1

10.10.2009

Po nevydařených posledních kolech, ve kterých jsme vyšli bodově naprázdno, jsme se ocitli nadohled dna tabulky. Přesto vládla před zápasem optimistická nálada a proti doberské rezervě bez posil jsme si věřili. A počátek utkání tomu také nasvědčoval. Dva rychlé protiútoky Petra D. odhalovaly zranitelnost soupeřovy obrany. Ovšem hned v 7. min přišla sprcha. Chrustek v nových rukavicích neudržel po vysokém centru balón a hosté šli velmi lacino do vedení.
To na několik minut poněkud přibrzdilo naší aktivitu, naše hra byla rozháraná a bez nápadu. Postupně jsme se však uklidnili a ve 20. min přišla velká chvíle stále se lepšícího Tučka. Ten zkrotil ve vápně těžký centr na prsou a prudkou střelou nastřelil břevno. Odraženým míčem nejprve Petr D. trefil brankáře a do prázdné branky dorážel na brankové čáře Trník typicky po trníkovsku. V této fázi zápasu jsme předváděli aktivní útočný fotbal a ve 26. min jsme mohli jít do vedení. Poláček z TK jen těsně minul "šibenici" soupeřovy branky. Další šance postupně spálili Trník, T. Kořínek hlavou a tutovku zahodil i Petr D., který obelstil obranu, aby po té pouze trefil vybíhajícího brankáře.
Naštěstí ani přestávka nezměnila obraz hry a hned v úvodu posadil Poláček svým rohem míč na hlavu T. Kořínka a ten "koníčkem" dopravil od tyče míč za záda doberského brankáře - 2:1. V 80. min nám ovšem zatrnulo. Do jediné větší šance ve druhém poločase se hosté dostali po hodně přetaženém centru, kdy všichni již pouze kontrolovali míč směřující do autu. K překvapení celé obrany se však doberskému útočníkovi podařilo odhlavičkovat zpět na malé vápno, kde naštěstí jeho kolega netrefil branku. Zbytek utkání již probíhal plně v naší režii, ovšem opět se ukázala naše největší slabina - neproměňování šancí, takže jsme se až do konce utkání obávali o výsledek.
Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Stehlík, Tuček, Pavel D., Zeman - Trník, Petr D.
Střídání: 78. min Hořák za Trníka