8. kolo: SK Stehelčeves - SK Hřebeč "B" 2:1

09.10.2010

Nováček soutěže, hřebečská záloha, by za normálních okolností neměla být pro náš celek problém. Po sedmikolovém čekání na vítězství však náš kurz v sázkových kancelářích byl hodně nízký.

Do utkání jsme nastoupili s jednou podstatnou změnou. Do středu zálohy se vrátil Stehlík a do útoku se přesunul přeci jenom pomalejší Pavel Donoval. A změna našemu týmu určitě prospěla. Soupeře jsme zatlačili a během první čtvrthodiny jsme zahrávali tři TK a dva kopy rohové a po druhém z nich T. Kořínek hlavou o decimetry přestřelil.

Soupeř pozorně bránil a snažil se využívat chyby v naší rozehrávce. V 18.´ jsme propad na půlce řešili pouze faulem a následný TK dorážel útočník nad a v 25.´ po našem velkém tlaku po nenápadném protiútoku skončil oblouček za zády Chrustka - 0:1.

Nadále jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si i řadu menších šancí, ale do pořádného zakončení se dostal pouze Pavel Donoval ve 42.´ střelou na dlouhou nohu.

Do druhé půle jsme nastoupili s další změnou. Trenér se vrátil ke staronové stoperské dvojici Keller - T. Kořínek, (Rejdík se přesunul na místo krajního záložníka) a tím jsme definitivně ovládli střed hřiště. Náš tlak ještě zesílil, po dlouhé minuty jsme nepustili soupeře na naší polovinu a v 63.´ jsme se dočkali vyrovnání. Konečně se probudil náš loni nejlepší střelec Petr Donoval, který na zadní tyči sklepl přetažený rohový kop - 1:1.

A zdálo se, že strhnout vítězství na naši stranu je jen otázkou času. K úspěchu nám však chybělo trochu štěstí (v 68.´ dobře si naběhnuvší Tuček na malém vápně nedosáhl hlavou na Trníkův centr) a hodně nás brzdila zbrklost v zakončení (v 70.´ potáhl míč Pavel Donoval po straně a jeho přihrávka na dva volné hráče skončila v náručí brankáře).

Obrovskou šanci jsme měli v 79.´ Výborně hrající Rejdík nacentroval míč před branku, kde se snažil ve skrumáži v malém vápně dorážet Tuček.

Svoji tutovku však měli i hosté. Naše hodně ofenzivně hrající obrana zapomněla v 87.´ na zadní vrátka a osamoceného střelce vychytal Chrustek. Napravil tím tak chybu ze závěrečných minut v minulém utkání.

Po celý druhý poločas hosté všemožnými způsoby zdržovali hru, rozhodčí se vždy jen významně podíval na hodinky a v po uplynutí řádné hrací doby hostům podtrhl účet a nastavil téměř pět minut, čehož jsme dokonale využili. Po TK Poláčka ve 4.´ prodloužení Tuček v podobné situaci jako v 79.´ zády k brance otočil zápas.

Naše tolik očekávané vítězství bylo naprosto zasloužené, celý zápas jsme Hřebeč jasně přehrávali a především výkon v druhém poločase připomínal výkony z jarní sezóny. Negativem je však výron kotníku M. Kořínka, který si vyžádá minimálně čtrnáctidenní absenci opory zadních řad.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek, M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Veselý, Stehlík, Tuček, Trník - Pavel Donoval, Petr Donoval

Střídání: 46.´ Keller (Veselý)