8. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Uhy 1:2 (0:1)

12.10.2019

STŘELCI: 80. Panáček Michal - 40. Pekárek Michal, 55. Jansa Jiří

Soupeř v 8.kole soutěže Uhy sice nemá takovou fazónu jako loni, kdy suverénně kraloval soutěži, ale po horším začátku se pomalu šplhá do špičky, takže i v tomto utkání se čekalo, že body budou viset hodně vysoko.

Začátek ale vypadal celkem nadějně, hrálo se převážně na půlce hostů a dvakrát třikrát jsme i docela slušně zakončovali. Jenže postupně se situace začala obracet. Začala váznout kombinace, několikrát jsme z naší standardky poslali soupeře do šance a ten na nic nečekal. Jeho hráči pálili ze všech pozic, za poločas jsem napočítal nejméně 10 nebezpečných střel, které naštěstí šli většinou těsně vedle, či byly sraženy na roh. Ale jejich rohy byly hodně nebezpečné. Většinou je zahrával Pekárek a všechny kroutil po větru, který foukal ostře proti nám, přímo do branky. Po třech, kterým jsme se s problémy ubránili skončil čtvrtý ve 40.min. v naší síti. Z protiútoku jsme se konečně dostali do první pořádné šance, sražená střela Krejčího orazítkovala vinkl brány hostů.

Také druhý poločas začal naším tlakem, ale v 55.min. jsme rychlý brejk Uhů ubránili jen za cenu rohu a rohy oni kopat umějí. Tentokrát byl zahraný na penaltu na hlavu Pflegera, střelu Dlouhý nadzdvihl na břevno, na dorážku Jansy však už neměl. Vzhledem k naší nemohoucnosti cokoli si vypracovat, to vypadalo, že se utkání dohraje bez většího vzruchu. To se nejspíše nezamlouvalo impulzivnímu útočníkovi Uhů s příznačným jménem Bušil, který na běžný kontakt s Panáčkem zareagoval "hlavičkou" do Michalova obličeje, což červeně posoudil i rozhodčí Hudera, který jinak nevylučuje. Oslabené Uhy se hodně zatáhly ve snaze ubránit dvougólové vedení a dlouhé minuty se hrálo před jejich brankou. Po jednom z řady centrů do vápna (tentokrát od Poláčka), míč proskákal vápnem až na vzdálenější tyč k Panáčkovi a ten nekompromisní střelou z úhlu snížil. To však bylo z naší strany jediné a tak jsme si připsali již šestou prohru v řadě. Po zásluze, protože naše hra byla absolutně bezzubá.