8. kolo: SK Třebichovice - SK Stehelčeves 0:3

15.10.2011

Nejslabší celek na okrese Třebichovice nás čekal v dalším pokračováním soutěže. Jenže všichni víme, jak ošidné mohou být takové zápasy. Heslem dne tudíž bylo: "Nic nepodcenit". Na druhou stranu s takto lehkým soupeřem musí dostat šanci i hráči druhého sledu a tak se v základu objevili i Krejcar a Zelenický. Naopak na lavičce zůstal Hořák, Řezáč a také Tuček s nedoléčeným zraněním. K dispozici nebyli Nachtigal a zranění Poláček s Chrustkem.

Utkání začalo v poklidném tempu za našeho trvalého tlaku a již v 6. min se prvně rozvlnila síť domácích. Jenže pro údajný ofsajd (Šubin v době přihrávky zcela evidentně nebyl v ofsajdové pozici) gól nebyl uznán. V průběhu utkání se ukázalo, že domácí pomezní je nejplatnějším článkem v třebichovickém týmu a za utkání nám odmával více ofsajdů, než ostatní za celý průběh soutěže a některé z nich byly zcela nesmyslné. Důležité pro domácí bylo, že hodně slabý rozhodčí p. Galgonek jeho verdikty respektoval. Takto se jim povedlo úspěšně narušit několik slibně se rozvíjejících akcí a při špatné rozehrávce a hodně nepřesné finální přihrávce jsme se do dalších příležitostí moc nedostávali. A pokud ano, zakončení bylo tristní. Velké šance jsme měli pouze v 15. min (Šubin křížnou přihrávkou našel Zelenického na malém vápně a jeho i následně Stehlíkovu střelu brankář zlikvidoval) a ve 29. min (hlavička Šubina po Donovalově centru z TK šla kousek nad). Nervozita na našich kopačkách a také na střídačce narůstala a tak trenér posílil ofenzivu nasazením Hořáka a Řezáče a vysunutím Donovala na střed zálohy. Změny však do konce poločasu žádný brankový efekt nepřinesly.

Hned od začátku druhého dějství jsme zpřesnili hru a ještě více přitlačili domácí, kteří se na naší půlku dostávali jen opravdu sporadicky. Avšak změnu skóre nepřinesla ani 50. min kdy střelu Donovala, který se po kombinaci Hořáka se Šubinem ocitl sám před brankářem, zblokoval obětavým zákrokem domácí obránce. Teprve o 2 minuty později jsme se mohli radovat. T. Kořínek zatáhl míč z vlastní poloviny, postrčil na Hořáka, který si vtipně počkal na Donovala a na jeho střelu byl již brankář krátký. I tentokrát domácí pomezní reklamoval ofsajd, rozhodčí po delším váhání na jeho signalizaci poprvé za zápas nedal a branku uznal. Je paradoxem, že tentokrát měl pravděpodobně pomezní pravdu. A když v 63. min zvýšil Šubin patičkou po Rejdíkově přihrávce na 0:2, bylo jasné, že svůj cíl tříbodového zisku splníme. Utkání však bylo i nadále velmi nervózní a fotbal nebyl moc ke koukání. A tak se diváci mohli bavit alespoň hereckými výstupy některých třebichovických hráčů, jimž jasně vévodil muž s číslem 11, známý po celém okrese pod přezdívkou Hérečka, který vyčníval nad ostatními domácími i fotbalově. Dobře si s ním naštěstí poradili jak v první půli Rejdík, tak ve druhé stále se lepšící Řezáč. S koncem zápasu ubývali domácím síly a náš tlak gradoval. Velké šance však zazdili postupně Donoval, střela z 10 m minula branku o 20 m, Tuček z malého vápna brankáři do náruče a M. Kořínek, který se probil přes polovinu hřiště přes několik domácích hráčů až do vápna do slibné pozice. Ani on však střelou netrefil branku. Podobné sólo jeho bratra v 86. min již bylo úspěšnější, byť zakončení akce bylo trošku kuriózní. Tóma se snažil přehodil brankáře, ten jeho záměr vystihl a míč přizvednutím zbrzdil. Dal tak šanci domácímu obránci, aby míč vykopl z brankové čáry. Tam se ale na něj natlačil Tuček a míč do sítě donesl doslova na zádech. A protože ani další šance Donovala a T. Kořínka v samém závěru zůstaly nevyužity, poprvé v sezóně jsme nedodrželi kvótu čtyř střelených branek.

Sestava: Táborský - Pavel D. - Rejdík, T. Kořínek, M. Kořínek - Palov, Keller, Stehlík, Krejcar - Zelenický, Šubin

Střídání: 36. min Hořák za Krejcara, 42. min Řezáč za Zelenického, 75. min Tuček za Palova