8. kolo: TJ Sokol Olovnice - SK Stehelčeves

12.10.2014

I přes jednobodový zisk v minulém kole jsme se díky výhře Otvovic ocitli na samém chvostu tabulky. I tak optimisté našli na této situaci klady. Prvním bylo, že jsme po čtyřech prohraných utkání konečně bodovali a druhým, že níž už letos spadnout nemůžeme. S tímto optimismem jsme odjížděli na hřiště nováčka do Olovnice, který po počáteční euforii na tom v posledních kolech také není nejlépe. Takže, kde jinde bodovat, když ne tam.

To jsme ještě netušili, že naše obrana (myslím tím defenzivní činnost celého týmu, to není jen na hráče zadních řad) podá jeden z nejslabších výkonů poslední doby. Hned při první příležitosti domácích jsme inkasovali. Po rohu nejprve nekrytý hráč na bližší tyči přizvedl hlavou a na zadní tyči další nekrytý hráč hlavou doklepl do branky - 1:0. Naše ofenzivní činnost v posledních utkáních se dá shrnout do jednoho slova - brejky. Nedaří se nám kombinace a tak spoléháme na průbojnost našich útočníků. Občas to vyjde a málem nám to vyšlo i v 16.min. kdy dopředu nakopnutý míč doběhl Tuček, a zpětnou přihrávkou našel Stehlíka. Kroucená střela levačkou jen o krok minula soupeřovu branku. O štěstí jsme mohli mluvit v 18.min. Vůbec se totiž domácím nepovedla rozehrávka autu od branky, míč šel přímo na nohu Petra D a ten bez zaváhání pumelicí vyrovnal. Vyrovnání jakoby vdechlo život do našeho týmu, jehož sebevědomí bylo v těch chvílích na nule a začali jsme hrát fotbal, kterým jsme se prezentovali třeba v Zichovci. Bylo nás všude plno a konečně nám vycházela nám kombinace. Záhy jsme po jedné z nich šli do vedení. Na konci akce byl prudký centr ze strany Pavla D. před branku a Tučkova dorážka - 1:2. Jenže stačil jeden nenápadný protiútok v 28.min. a neuvěřitelná minela Kellera na malém vápně a bylo opět vyrovnáno a naše znenadání nalezené sebevědomí bylo rázem pryč. Prakticky v zápětí jsme po průniku středem a nekompromisní střele opět prohrávali - 3:2. A mohlo být i hůře po několika našich nedůrazných odkopech ve vápně. Do poločasu jsme se dostali do velké šance i my ve 38.min. Opět po prudkém centru z boku zakončoval prudkou střelou Petr D, trefil pouze brankáře. Na vývoj utkání reagoval trenér střídáním. Odnesl to bohužel dobře hrající Krejcar. Tah to však byl dobrý, stoperská dvojice Pavel D s Řezáčem fungovala rozhodně lépe než původní.

Druhý poločas jsme začali velice dobře, jen škoda, že jsme po dvou tutovkách nesrovnali skóre. Nejprve Nešvera v této sezóně poprvé ukázal svou rychlost, utekl domácí obraně a centrem pod sebe našel Petra D, ten však opět poslal míč jen do brankáře, neujala se ani Stehlíkova hlavička a ani TK z velkého vápna. Jenže z velkého tlaku jsme inkasovali my. Opět po chybě ve středu pole a zdálo se, že je po utkání. Jenže našim hráčům slouží za čest, že nesložili zbraně a vrhly veškeré síly do útoku. Poslední čtvrthodina byla plně v naší režii a díky kontaktnímu gólu v 76.min. jsme oživili naše naděje. Skórovali jsme po rychlé přímočaré kombinaci, do které se zapojilo šest našich hráčů (kombinace uprostřed hřiště, rychlé přenesení na druhou stranu, zatažení Nešvery, zpětná přihrávka na Tučka, přiklepnutí na Stehlíka a obstřelení brankáře). Vyrovnání bylo blízko po ráně s chutí hrajícího Petra D (těsně nad). A když rozhodčí odpískal v 80.min. penaltu za ruku ve vápně byl to on, kdo vzal na sebe odpovědnost a vyrovnal. Jenže remíza nám nestačila a hráli jsme na vítězství. A snaha se nám vyplatila. Domácí obrana hodně podcenila dlouhý míč za obranu, pro který si vybíhal brankář. Nepočítali s tím, že Nešvera je hodně rychlý a vypadalo to, že bude u míče dříve. Nepovoleně za záchrannou brzdu zatáhl domácí stoper a zezadu postrčil Nešveru do brankáře. Z mé pozice jsem viděl jenom jeho nohy nahoře. A odvážný rozhodčí nepodlehl atmosféře a nařídil druhý pokutový kop a ještě vyloučil protestujícího domácího střelce hattricku. I druhou penaltu opět s přehledem proměnil náš nejlepší hráč Petr D.

Sestava: Dlouhý - Keller - Poláček, Stehlík, Kořínek - Krejcar, Rejdík, Pavel Donoval, Nešvera - Tuček, Petr Donoval

Střídání: 39. min. Řezáč za Krejcara

50. min. Müller za Kellera