9. kolo: SK Doksy "B" - SK Stehelčeves 2:1

16.10.2010

 Nabuzeni první výhrou v sezóně jsme chtěli potvrdit zlepšení formy na hřišti Doks, proti kterým se nám tradičně daří. Trenér vyztužil zálohu o Petra Donovala, kterému se letos v útoku vůbec nedaří a do útoku postavil Pavla Donovala. Ten měl svým přehledem přinést klid do koncovky.

Utkání jsme začali v pohodě, soupeře jsme nepustili do žádné souvislé akce, avšak naše kombinace končily přehuštěném prostoru před vápnem v deseti bránícího soupeře. Ani centry do vápna nevedly k úspěchu, takže za celý první poločas jsme si vypracovali pouze tři šance, které stojí za zmínku.

V 18.´ z TK ze třiceti metrů nádherně vystřelil Veselý a brankář pouze přihlížel zda míč mířící do šibenice skončí v brance.Stejně jako křižná střela po zemi Pavla Donovala ve 25.´ a hlavička Petra Donovala po bratrově centru míč branku netrefil.

A tak, jako obvykle, přišel trest za zmařené šance. Poprvé za zápas se dostali domácí blíže k naší brance v 53.´ a názorně nám předvedli, co je to produktivita. Pěkně kopnutý roh na přední tyč propasoval útočník mezi brankářem a tyč hlídajícím Tučkem - 1:0. A z dalšího protiútoku skórovali domácí podruhé. Po sérii drobných chybiček a nešťastných tečí hasil T. Kořínek nebezpečí skluzem, míč se odrazil před branku a jak brankář tak stoper přestali hrát reklamujíc aut. Ve hře se však pokračovalo a dobíhající útočník pohodlně doklepl míč do branky - 2:0.

Naši hráči i nadále bojovali, drželi míč pod kontrolou a domácí znalí terénu odpovídali nebezpečnými nákopy po větru z kopce. V 64. však měli velké štěstí, když střela T. Kořínka hlavou se odrazila od tyče a míč putoval po brankové čáře.

Hezkou akci, bohužel pro nás poslední, předvedl Tuček. Naběhl si na centr Pavla Donovala, zasekl si míč kolem obránce a přesnou střelou z velkého vápna snížil na konečných 2:1. Vzhledem k naší velké převaze po celý zápas je to prohra hodně krutá, ovšem pokud si v takovémto zápase vypracujeme tři - čtyři solidnější šance je to žalostně málo.