9. kolo: SK Stehelčeves - Baník Švermov 3:1

20.10.2012

Po dvou prohrách jsme se přiblížili k nebezpečnému pásmu a další ztráta by nás mohla v závěrečném účtování hodně mrzet. A skládat reparát se Švermovem, to je oříšek i na domácím hřišti (přehozeno na švermovskou žádost) a i když letos nemají loňskou formu, kdy dlouho bojovali o postup.

Proto jsme začali hodně opatrně podobně jako v předchozích utkáních, ve kterých jsme brali body favoritům. Že však umíme i dopředu jsme předvedli již v 5. min. Dlouhý centr na velké vápno Petr Donoval sice netrefil, míč však ještě doběhl, ale zpětná přihrávka nenašla dobíhajícího Stehlíka. Naše útočné choutky však na dlouho přibrzdilo zranění Šubína, jehož již v 10. min. vystřídal Krejcar. Jediné, k čemu jsme se dostali, byly dvě dalekonosné střely aktivního Havláta, obě do stejného místa - půlmetřík od šibenice. Hosté na tom byli, co se týče příležitostí, dlouho ještě hůře. První (za to však tutovou) měli i přes stálý tlak až po půlhodině. Sólíčko z půlky přes tři hráče neukončil ani skluz Pavla Donovala. Ze souboje se míč odrazil zpět k soupeři a ten na malém vápně přestřelil. Svou převahu hosté zaslouženě zúročili ve 39. min. Zbytečný faul kousek za velkým vápnem, technická střela k tyči - 0:1.

V poločase se trenér rozhodl promíchat sestavu a pokusit se se zápasem ještě něco udělat. Na místo předstopera stáhl vepředu nevýrazného Řezáče a do útoku vysunul Pavla Donovala. Obraz hry se sice proti poločasu změnil, Řezáč hodně oživil střed pole (patřil ve druhé půli k nejlepším na hřišti a také po zápase byl oporou, protože přinesl kamarádům ochutnat pršut) a tlak hostů již zdaleka nebyl takový, jako v úvodním dějství, ale dopředu to stále hodně skřípalo. Postupně se však hra přesouvala stále více na polovinu hostů, ale v obrat již asi nikdo nevěřil. První naše povedená akce přišla až v 80. min. Pavel vyhrál souboj na velkém vápně, postrčil na bratra a ten i v tísni dokázal vystřelit a překonat překvapeného brankáře hostů 1:1. S dělbou bodů by asi byli spokojeni všichni na hřišti, ne však Petr Donoval. Po dlouhém Chrustkově výkopu (druhá jeho letošní asistence) se vymanil z trojnásobné přesily a šokoval hosty podruhé (83. min.). Ale ani to ještě nebylo z jeho strany vše. V poslední minutě zatáhl míč k rohovému praporku a tam se snažil míč co nejdéle podržet. Myslím, že to viděl někde v televizi. Jenže mu to tam připadalo asi nudné, tak si prohodil míč mezi dotírajícími Švermováky a jim nezbylo, než přerušit faulem. K TK téměř z rohu se postavil Poláček, kterému do té doby standardky vůbec nešli. Tentokrát však kopl výborně na bližší tyč a hlavička Stehlíka dovršila švermovský osud. Fotbal dovede být hodně krutý.

Sestava : Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Havlát, Stehlík, Šubín, Petr Donoval - Keller, Řezáč

Střídání: 10. min. Krejcar za Šubína