9. kolo SK Stehelčeves – FK Koleč 5:1 (4:1)

21.10.2018

STŘELCI: 12. Skořepa Stanislav, 16. Kracík Jiří, 29. Skořepa Stanislav, 25. Zatloukal Jan (vl.), 73. Hafenrichter Pavel - 24. Bureš Jan
Jasná výhra v minulém kole v Otvovicích byla očekávaná, podobnou výhru jsem očekával i proti silnější a hlavně fotbalovější Kolči. Tu jsme totiž poráželi i v dobách, kdy favoritem byli oni. Loni 4:1 a 4:2 pro nás.
Přestože se dá říci, že vše podstatné se odehrálo v první půlhodině, v úvodní desetiminutovce se na hřišti nic nedělo. Hrálo se oboustranně opatrně od vápna k vápnu a tak první závažnější situací byl TK ve 12.min. Faul 30m od branky většinou nebývá pro bránící tým velkým problémem. K míči se ale trochu překvapivě postavil Skořepa. Normálnější varianta by byl cent Donovala právě na Skořepu. Ale Skořepa měl jiný plán, překvapivý, zvolil přímou střelu a ta byla excelentní. Táhlá a tyči. A nechytatelná. V naší brance se kvůli zranění Řezáče objevil už čtvrtý brankář, tentokrát Tuček. A v 15.min. měl svůj nejdůležitější zákrok. Včasným vyběhnutím až k velkému vápnu a pádem pod nohy útočícího hráče vyrazil míč, sice jen k druhému hráči, ale při dorážce Tučka zastoupil na brankové čáře Frýdl. Zápas postupně nabíral na tempu spíš díky nám, byli jsme oproti přeci jen již stárnoucím hostům hbitější a také herně jsme na tom byli lépe. Nebylo proto překvapením, že jsme v 16.min. navýšili vedení. Po rohu si Kracík udělal prostor tím, že rukama odstrčil svého strážce a hlavou skóroval. Jasná chyba jinak dobrého rozhodčího Pagáče. Ve 24.min. jsme si utkání zkomplikovali. Po úniku po lajně odcentroval kolečský hráč přes Poláčka a na dorážku Bureše se Tuček marné natahoval. Střílení gólů přišli kolečští zjevně na chuť protože hned po rozehrání skórovali po druhé, tentokrát do vlastní. Po centru Skořepy si před Kracíkem srazil míč do branky Zatloukal. Ve 29.min. se Skořepa postavil k dalšímu TK, tentokrát jen z 25-ti m. A prý, že nevstoupíš 2x do stejné řeky.
Druhý poločas se hrál plně v naší režii. Obrana hrála nadále zodpovědně, dopředu to však byla spíš exhibice. Hráči fotbalem bavili sebe i diváky. Hodně při chuti byl hlavně Skořepa, předvedl třeba sólo, při kterém si míč posouval žebráky. A dostal se takto s míčem z půlky až téměř k velkému vápnu,kde byl nemilosrdně skosen. Koleč se také snažila, ale jediný rychlý hráč Veselý byl dobře hlídán nejprve Kořínkem a potom Frýdlem. Gól však i přes množství našich šancí padl již jen jeden, a také byl nádherný. Stehlík prodloužil přihrávku rovnou ze vzduchu přes obranu na Hafenrichtera a ten rovněž ze vzduchu přehodil brankáře. Hodně jsme přáli gól Rejdíkovi, který se ocitl až před brankářem hostů, ale tam jen brankáře nastřelil. Obraz hry nejlépe vystihne fakt, že Tuček byl celý poločas zbytečně, snad jen aby chodil pro zakopnuté míče.
Poznamenejte si datum tohoto utkání. Domácí totiž poprvé, co pamatuji, hráli FOTBAL.