9. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Olovnice 3:1 (2:0)

15.10.2017

Proti Olovnici jsme sehráli na jaře v nadstavbové části soutěže dva vyrovnané zápasy ve vypjaté atmosféře a především utkání ve 22.kole mělo náboj. Naše výhra na penalty pro nás znamenala návrat do vyšší soutěže a naopak pro Olovnici prohra znamenala, že zůstanou na třetí příčce bez naděje na baráž. Nakonec však soupeř postoupil díky tomu, že některé kluby se do soutěží nepřihlásily. V letošní sezóně sice olovničtí bodově nijak nezáří, většinu utkání však prohrávají jen těsně.
Jenže proti nám nezačali dobře. Už v 5.min. mohli prohrávat o dva góly o které se mohli podělit oba útočníci. Nejprve Šubín po brankářově chybě dával kolenem podél branky a po té Kracík po zpětné Stehlíkově přihrávce míč vůbec netrefil. Kracík neproměnil ani druhou svou šanci po skvělém Frýdlově průniku. A když Frýdl po zpětné přihrávce Stehlíka vsítil, neuznal rozhodčí gól pro údajný ofsaid. Pak sice přišla naše poněkud hluchá desetiminutovka, ve které nás soupeř přitlačil před vápno, ale obrana fungovala bezchybně, kterou jsme zakončili trochu kuriózním gólem. Od nastřelené Tučkově hlavě se míč odrazil k Šubínovi a po jeho centru do ohně se několikrát odražený míč dostal k Nešverovi a ten od tyče otevřel skóre. Po gólu jsme se rozehráli k dobrému výkonu, oproti minulým zápasům fungovala přihrávka, a přestože náš věkový průměr byl možná i o 10 let vyšší, soupeře jsme přehrávali rychlostně (hlavně krajní záložníci Tuček s Nešverou). A po rychlé akci na jeden dotek od naší branky jsme skórovali podruhé (Nešvera na konci akce přehodil brankáře a ještě dorazil do prázdné branky).
Druhý poločas byl přehlídkou našich promarněných šancí. Soupeř měl sice víc míč na kopačkách, ale naše obrana až na jednu vyjímku pracovala velice spolehlivě. A naše největší šance: 48.min. - Stehlík sám proti brankáři přehodil branku. 59.min. - Tuček v brejku tísněn zezadu dvěma hráči nezamířil nejpřesněji a nechal tím vyniknout brankáře. 60.min. - do třetice brejk, Nešvera z úhlu však netrefil skulinu mezi tyčí a brankářem. Definitivně jsme tak zápas rozhodli až v 69.min. Největší zásluhu na brance měl Tuček, který profrčel po křídle, přešel přes dva hráče a naservíroval míč Šubínovi na brankovou čáru. Snad střelec konečně protrhnul smůlu, skóroval totiž naposledy v prvním kole. Radost z vítězství nám ani moc nezkalila 72.min., ve které poprvé v zápase propadla naše obrana a proti střele z 10m neměl Dlouhý šanci. A protože několik dalších našich šancí neskončili úspěšně, odvezl si náš zatím nejslabší soupeř celkem přijatelnou prohru.
Škoda, že jsme podobný výkon nepodali minulý týden v derby. Nemusel jsem si vyslechnout své na společném tréninku po zápase. Dorazil jsem na něj z našich jediný. Statečně.