9.kolo SK Stehelčeves - Velvary

17.10.2015

Tristní je bilance posledních týdnů. Potřebujeme již bodovat, abychom se neocitli na samém dně tabulky. Jenže proti Velvarům se nám moc nedaří, a i když v předminulém kole prohráli v Neuměřicích, rozhodně jsem s body moc nepočítal i vzhledem k tomu, že nám chyběl mozek. Tedy Stehlík. Hosté přijeli s mladičkým týmem, pokud nebudu počítat brankáře a stopera, byl jejich věkový průměr pod dvacet let. Jak vtipně glosoval při nástupu obou týmů na utkání jeden z velvarských diváků, nastoupili synové proti otcům.

A velvarští mladíčci se rozkoukávali přesně 5 minut. Nevím, co je tak zaskočilo, zda naše drnovité hřiště, na které nejsou z dorostenecké A-třídy zvyklí, či naše první akce, která nás přivedla do vedení (klasika - dlouhý aut Řezáče a hlavou tentokrát Donoval). Každopádně i další naše akce nevypadali špatně. Ale po pěti minutách se rozkoukali a bylo zle. Rychlými přihrávkami, neustálým pohybem a napadáním nám dělali velké starosti. Procházeli naší obranou jako nůž máslem a bylo jen otázkou času, kdy udeří. Několikrát nás zachránil dobře chytající Dlouhý, nejnebezpečnější byla střela z bezprostřední vzdálenosti, kterou reflexivně vyrazil rukou ve 21.min. a střela z velkého vápna po rychle rozehraném rohu, která orazítkovala tyč. Vzdorovali jsme až do 33.min. Po přihrávce za obranu proměnil útočník sám proti brankáři bezpečně - 1:1. Po podobné akci ve 37.min se míč vytočil půlmetr od tyče.

Druhý poločas se od prvého moc nelišil, jen s tím rozdílem, že se nekonala žádná naše úvodní ani jiná pětiminutovka. Hráli jen hosté, my jen odkopávali a čekali jak ovce na porážku. Nemá cenu vyjmenovávat všechny šance Velvar, byť některé byly čisté. Zabralo by to hodně místa a nebylo by to vůbec hezké čtení. Průběh hry ovlivnilo i střídání ne zcela zdravého Kellera v 58.min. Na jeho místo se stáhl Donoval a tím se zhroutila naše záloha. A tak jen góly. 63.min - po jedné z mála našich průniků na polovinu hostů jsme kopali TK a po ztrátě míče naše vysunutá obrana jen sledovala velvarského hráče jak pádí sám k brance - 1:2. 72.min. - Další rychlý protiútok a opět sám na brankáře a ani patnáctiletý klučina nezaváhal - 1:3. 74.min. - to se trefil i nevětší palič hostů, hráč č.8, který mohl dát již před tím minimálně tři góly. Po centru ze strany se dočkal i on. To již naši totálně rezignovali a jen díky tomu, že hosté průběžně stáhli své nejlepší hráče, se již výsledek nezměnil a nakonec byl vzhledem k průběhu hry pro nás lichotivý.

Dloiuhý - Keller - Kořínek, Řezáč, Poláček - Nešvera, Donoval Rejdík, Tuček - Pázler, Panáček

58.min. Muller za Kellera,

75.min. Furthner za Pázlera