9. kolo: Sparta Dřetovice - SK Stehelčeves 3:2

17.10.2009

V 9. kole jsme zavítali na hřiště tradičního rivala. Letošní derby bylo okořeněno výborným vstupem Dřetovic do soutěže, což nám na internetových diskuzích dávali řádně najevo. Ovšem v posledních dvou kolech odešli s vysokými prohrami. To nás alespoň v mých očích stavělo do role favorita.
Domácí však začali lépe, přehrávali nás především ve středu hřiště a hned v druhé minutě měli výhodu TK. Z 20 m však pouze poslali míč do Chrustkovi náruče. I přes domácí tlak se šance střídaly pravidelně na obou stranách. Ve 4. min Tuček střelou z velkého vápna trefil obránce, v 6. min špatně vyběhnuvší Chrustek pouze zahnal útočníka k brankové čáře a jeho centr uklidil Keller na roh, v 7. min po centru Petra D. šikovně píchal Trník podél brankáře těsně vedle, ve 13. min orazítkovali naší tyč dřetovští bombou z 20m, a v 15. min otevřel skóre s chutí hrající Trník pěknou individuální akcí. Dlouhou kličkou se zbavil obránce a z velkého vápna přehodil špatně stojícího Hasmana. Ve 20. min se ukázal Chrustek, když vyboxoval těžkou střelu.
Hodně sporný okamžik přinesla 23. min. Domácí útočník šel v našem vápně skluzem do souboje a rozhodčí k překvapení všech odpískal penaltu, ze které Matuška z přehledem vyrovnal. Pocit křivdy nás však probudil z poklidu, přidali jsme na otáčkách a obraz hry se změnil. Začali jsme vyhrávat osobní souboje a zatlačili jsme soupeře před jeho vápno. Dřetovští však dobře bránili a vyráželi k rychlým brejkům. V 37. min mohli jít do vedení, Chrustek však výborným reflexivním zákrokem vychytal Haugeho. O dvě min se však již radovali. Po autovém vhazování zaspal T. Kořínek a situaci riskantně řešil ve vápně, za což nás rozhodčí odměnil druhou penaltou! A domácí exekutor se opět nemýlil.
Ještě do poločasu jsme mohli vyrovnat. Po TK Poláčka prodlužoval T. Kořínek hlavou na Pavla D., Hasman se však zaskvěl výborným zákrokem a o chvíli později měl šanci i Trník.
Velké šance na vyrovnání jsme měli i na začátku II. poločasu. Duo našich útočníků předvedlo několik pěkných kombinací, kterými se dostávali přes přeci jenom pomalejší dřetovickou obranu. V koncovce si však nevěděli rady s Hasmanem. Šanci měl i Zeman, který po rohu hlavičkoval nad. Největší však měl Tuček. Sám, nikým neatakovaný na penaltě měl dostatek času zeptat se Hasmana, kam jí chce. Vystřelil však doprostřed branky přímo na domácího brankáře. A tak udeřilo na druhé straně. V 51. min zahrával Kopta TK z 30 m, jeho střela zaplachtila před Chrustkem a domácí se radovali potřetí. A mohlo být i hůř, kdyby o dvě min později nevyhlavičkoval míč z branky M. Kořínek.
To však bylo z domácí strany téměř vše a zbytek utkání již probíhal v naší režii, bohužel opět bez znatelného efektu. Souboj naší ofenzívy s nejlepším mužem na hřišti Hasmanem vyzněl s přispěním naší nemohoucí koncovky vždy v jeho prospěch. Kapituloval pouze v 77. min., když na půlce ztratil míč Kracík, Petr D. ho zatáhl po lajně a z jeho centru skóroval Pavel D. Jako jediný ve své šanci řešil situaci s klidem.
A ještě výčet ostatních našich šancí:
65. min - Trník našel zpětnou přihrávkou Pavla D. a jeho střelu zlikvidoval Hasman
66. min - po chybě v rozehrávce Petr D. zbrkle vystřelil vedle
69. min - Stehlík přestřelil z velkého vápna
74. min - krásné přenesení hry na 30 m - Petr D. hlavou vedle
83. min - kombinace Poláček - Pavel D. - Trník pouze do rukou Hasmana
85. min - rodící se brejk Petra D. zastavil panem Slámou nesmyslně odmávaný ofsaid
86. min - Poláček tlačil střelu z TK k tyči a Hasman zlikvidoval robinzonádou
Když rozhodčí ukončil ve 43. min utkání (asi mu šly rychleji hodinky, také první půli zkrátil) přišlo ještě tradiční třetí dějství. Při odchodu do kabin se opět chtěl prát hlavní pořadtel utkání pan Petrák. Tentokrát s Kellerem...
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek - Zeman,Tuček, Pavel D., Stehlík - Trník, Petr D.
STŘÍDÁNÍ: 70min. - Hořák za Zemana
73min. - Táborský za zraněného Chrustka
Co říci závěrem? Naši hráči odcházeli s pocitem křivdy. Ovšem pokud by jsme proměnili jen zlonek šancí, nepomohlo by domácím vůbec nic.