FK Žižice – SK Stehelčeves 1:2 (1:0)

29.10.2022

STŘELCI: 11. Klíma Ondřej - 57. Skořepa Stanislav, 70. Hafenrichter Pavel

Jak jsem avizoval minulý týden, máme na závěr sezony hodně těžké rozlosování, třetí, první a čtvrtý tým tabulky. Na úvod jedeme do Žižic na souboj o druhé místo. Na jaře jsme v Žižicích kvůli velkému množství neproměněných šancí prohráli 1:0 a po našem matném výkonu v minulém kole utkání nemělo favorita.

Začátek utkání připomínal šachovou partii. Domácí z nás evidentně měli respekt, zatáhli se do obrany a vyčkávali. My jsme naopak opatrně kombinovali v uctivé vzdálenosti od branky a čekali jsme, jestli se v domácí obraně otevře nějaké okénko. Neotevřelo. Za první tři minuty jsme si dali více přesných přihrávek než za celé utkání proti Blevicím. Z úvodní oťukávačky se dříve vzpamatovali domácí a přitlačili na pilu. V osmé minutě při nás docela stálo štěstí, nejprve prudká střela z velkého vápna minula o kousek tyč a poté další skákavou střelu Musel jen horko těžko krotil. Svůj tlak korunovali domácí v 10 minutě. Dlouhý aut prodloužili na zadní tyč a tam hlavou Klíma pohodlně otevřel skóre. Po obdrženém gólu jsme dlouho působili zaraženým a bezradným dojmem, a i přes náš mírný tlak v poli byli Žižice mnohem nebezpečnější. V 15.min. po naší zbytečné ztrátě před soupeřovým vápnem šli do rychlého brejku 2 na 2 zakončeného dvěma nebezpečnými střelami. Musel ukázal své brankářské umění a zabránil zvýšení náskoku. Naše první gólová šance přišla až ve 25. minutě. Skořepa vystihl nepřesnost v rozehrávce brankáře, jeho střela z úhlu do prázdné branky však byla překvapivě zbrklá. Žižice odpověděli po podklouznutí Hafenrchtera v našem vápně prudkou střelou z malého vápna, kterou Musel reflexivně zákrokem dne vyrazil na roh. Konec poločasu byl už plně v naší režii, vyslali jsme na bránu soupeře několik nebezpečných střel, nejnebezpečnější byl oblouček Machka na vzdálenější tyč, kde již překonaného brankáře nahradil jeden z obránců, který míč vyhlavičkoval na roh. Ve 41 minutě předvedl nádhernou individuální akci Cába, aby vypracoval šanci pro Dobrocsaniho. Ten se z úhlu marně snažil prostřelit brankáře na bližší tyč.Druhý poločas začal jak na houpačce. Nejprve další naší velkou šancí, Skořepova střela však minula vzdálenější tyč. Poté na chvíli iniciativu převzali domácí a párkrát ohrozili naši branku, naštěstí nijak zásadně a postupně jsme zase přebírali otěže zápasu my. V 57.min. se Stehlík protáhl po brankové čáře a zpětnou přihrávku nekompromisně zakončil Skořepa. Domácím jako by docházel dech a soustředili se hlavně na bránění a zápas se proměnil v dobývání žižické branky. V 61.min. zahrával Skořepa TK, přiťukl Procházkovi, jeho pumelice však mířila doprostřed branky, i tak jí brankář s vypětím všech sil vytěsnil na roh. Z něho Egger střelou z otočky trefil tyč. V 70.min. Egger zachytil téměř ztracený balón na autové čáře, postrčil na Procházku a jeho nádherný křížný centr zužitkoval Hafenrichter na vedoucí gól. Zdálo se, že již nic nestojí v cestě za naším důležitým vítězstvím. Dál jsme tlačili a jak v prvním poločase podržel brankář nás, tak v těchto fázích držel domácí jejich brankář. Zvlášť při TK Skořepy a pak ještě po další jeho střele. Po 85.min. však mohlo být vše jinak. Jeden náhodný protiútok soupeře, nešťastný faul Stehlíka ve vápně a penalta. Musel však podobně jako proti Zichovci vystihl směr (má ve Skořepovi dobrého poradce) a vítězství pro nás zachránil. Neproměněná penalta domácí paradoxně probudila a poslední minuty jsme trochu chaoticky odbránili.Zaslouženým vítězstvím v zajímavém zápase odehraném ve férovém duchu jsme si upevnili druhé místo a o tom, kdo přezimuje v čele s největší pravděpodobností rozhodne příští kolo.