Fotbalový turnaj O pohár starostky obce Stehelčeves

17.06.2023

Po několikaleté odmlce se sobotu 17.6.2023 na našem oblíbeném hřišti SK Stehelčeves uskutečnil další ročník mládežnického fotbalového turnaje "O pohár starostky obce Stehelčeves".

Zúčastnilo se ho celkem 13 týmů ve 3 kategoriích – MINI, mladší přípravka, starší přípravka.

MINI byly zastoupeny týmy dívek a chlapců domácího SK Stehelčeves, dále FK Brandýsek a Sokol Hostouň.

V kategorii mladší přípravky bojovaly o vítězství tyto týmy SK Stehelčeves, FK Brandýsek, TJ Sokol Lidice, TJ Sokol Hostouň A a B.

V kategorii starší přípravky domácím postavili týmy dívek a chlapců, dále pozvání přijali hráči SK Pchery a TJ Slavoj Zvoleněves.

Turnaj se hrál jednokolově, každý s každým. Úvodní kolo se odehrálo za slunečného počasí. To se ale podle letních zvyklostí rychle měnilo v bouřkové a zase zpět do slunečného. Mezi prvním a druhým kolem vznikla mezera "pro uklidnění matky přírody". Poté už vše probíhalo bez přerušení. Dětem ani přihlížejícím divákům z řad rodičů nic takového nevadilo. Hrálo se a bojovalo o každý míč, o každý pokus o zakončení a gól. K vidění bylo obrovské množství krásných individuálních akcí, přihrávek i gólů.

Na všech hřištích i ve všech zápasech se hrálo a fandilo v duchu FAIR-PLAY. To vše pod bedlivým dohledem rozhodčích.

Vítězi se v kategorii MINI stali fotbalisté TJ Sokol Hostouň.

Kategorii mladší přípravky ovládl tým TJ Sokol Hostouň A.

A ve starší přípravce se radovali hosté z TJ Slavoj Zvoleněves.

Naše děvčata a chlapci nakonec i přes obrovskou snahu a bojovnost "domácí tvrz" neubránili a kýžené zlato nevybojovali v žádné z kategorií. MINI a starší přípravka nakonec dosáhli na bronz.

Příští rok to ale určitě vyjde lépe…

Po odehrání turnaje byl na programu penaltový rozstřel o titul "nejlepšího střelce (Messi jr.)".

První kolo probíhalo poklidně, střelci zakončovali nekompromisně bez ohledu na snahu brankáře.

Od druhého šlo "do tuhého", nervy pracovaly. Finálový rozstřel mezi borcem ze Stehelčevsi a Hostouně nakonec zdramatizovala, na této úrovni nadstandardní kontrola VAR, která krátce ztlumila radost hráče Hostouně. Míč se totiž po ráně stehelčevského odrazil od břevna těsně za brankovou čáru – gól. Rozstřel pokračoval, ale hostouňský se nakonec ukázal být klidnějším a přesnějším a cenu pro vítěze nakonec vybojoval.

V zázemí bylo pro všechny zúčastněné připraveno občerstvení zajišťované rodiči a hospodou RASKWER.

Všem fanouškům, rodičům, dobrovolníkům podílejícím se na přípravě turnaje a sponzorům děkujeme.

Tým organizátorů.