1. kolo SK Stehelčeves – SK Zichovec 7:2 (4:0)

30.08.2020

Střelci: Skořepa 3, Hafenrichter 2, Kopřiva 2 - Rubeš 2

První utkání nové sezóny mělo náboj ještě dříve, než začalo. Kvůli poslednímu zápasu bylo označené jako rizikové (něco jako Sparta - Baník), takže byli delegováni tři rozhodčí a ještě delegát. Do posledních dnů se nevědělo, zda bude moci nastoupit hříšník z loňského utkání Skořepa. Tresty sice byly odpuštěny, ale on na seznamu amnestovaných nefiguroval. Až po několika dotazech a urgencích u předsedy OFS pana Blažeje se to podařilo. Ještě ve čtvrtek odpoledne, když jsem vyplňoval zápis o utkání, bylo jeho jméno zablokované.

Nakonec ale nastoupil a byl opět nejviditelnějším mužem zápasu, tentokrát však veskrze v pozitivním smyslu. Jasně předčil novou posilu hostů, ještě nedávno divizního hráče Kroutila. Již v 8.min. otevřel skóre (autové vhazování na něj prodloužil na malé vápno Stehlík hlavou), ve 24.min. na gól přihrál (zatáhl Hafenrichterovu přihrávku z půlky a přesným centrem našel volného Kopřivu. Ten sice se střelou váhal, ale nakonec dal těsně před vracejícím se stoperem do protipohybu brankáře) a do poločasu dovršil hattrick (30.min. - několika rychlými přihrávkami na půlce jsme ze soupeře udělali statiky a tak vůbec nezachytili dlouhou přihrávku na rychlého Skořepu, který neměl problém utéci svému bekovi až před vybíhajícího brankáře a s přehledem podél jeho stojné nohy zavěsit. 41.min. - Skořepa si naběhl do malého vápna na nádherný centr Nešvery a hlavou míč přizvedl do branky). Podle toho, co píšu by se mohlo zdát, že ostatní naši hráči na hřišti nebyli. Ale opak je pravdou. Celý tým hrál výborně a až na čtvrthodinku po první brance, kdy jsme se nechali zatlačit na svou polovinu především vinou zbrklé rozehrávky a nepřesných přihrávek. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby hosté nebyli v koncovce špatní. Měli několik příležitostí na vyrovnání. Druhý gól nás však uklidnil a pak jsme již na hřišti dominovali my. Zichovec se i za nepříznivého stavu snažil a tak prověřili i nového brankáře Struhára, který předvedl dva skvělé reflexivní zákroky.

Než jsem na začátku druhé půle stačil vybrat vstupné, padly dvě branky. Z první ve 47.min. jsem viděl jen jak se Struhár marně natahuje k tyči po umístěné střele Rubeše. Gólu předcházelo jeho podklouznutí při rozehrávce. Drama jsme však nepřipustili a hned v 50.min. nám vrátil Hafenrichter čtyřgólové vedení. Načechraný kroucený centr Skořepy mu sedl krásně na hlavu. Další jeho centr, tentokrát z hloubi vlastní poloviny převzal na vápně Hafenrichter, na zádech si podržel obránce a jeho centr před prázdnou branku skluzem uklidil Kopřiva. V těchto chvílích se již zápas měnil v naší exhibici. Měli jsme množství šancí (Skořepa, Hafenrichter, Donoval) ale v 85.min. jsme inkasovali my. Již trochu nedůslednou obranu nachytal Rubeš a střelou k tyči zkorigoval na 6:2. Poslední slovo jsme však ještě měli my. Parádně se před vápnem uvolnil Skořepa, čímž vyřadil ze hry hned tři bránící hráče, Dobešovu střelu brankář ještě vytáhl, na Hafenrichterovou dorážku byl však krátký. 

Parádní práce. Proti hodně sebevědomému soupeři, který prý pomýšlí hodně vysoko, nastoupil tým bez slabin s velkou chutí si zahrát fotbal a dát zapomenout na loňskou zpackanou sezónu. Kdybych chtěl někoho vyzvednout, musel bych všechny od brankáře přes výbornou obranu, kreativní zálohu až po útočníky, kteří i za rozhodnutého stavu jezdili i dozadu. Nepamatuji si v posledních letech lepší zápas a myslím, že na něj hned tak nezapomenu. Je však potřeba zůstat při zemi. Nadcházející víkend nás čekají Neuměřice. Pro nás hodně nepříjemný soupeř, kterého jsme v posledních třech zápasech neporazili.