Konec roku je vždy časem bilancování

04.12.2021

Konec roku je vždy časem bilancování, zvláště pokud se jedná
o rok úspěšný.
Ten minulý sice nezačal pro amatérský sport vůbec dobře, kvůli coronavirovým opatřením byla jarní část soutěže zrušena, takže jsme s obavou očekávali, kolik dětí, ale i dospělých se ke sportu vrátí.

Nakonec i přes mírné ztráty jsme oproti jiným klubům dopadli dobře a do soutěže jsme - vedle mužstva dospělých - přihlásili i starší přípravku, mladší žáky a nakonec i po dlouhých letech - dorost. Ten jako sdružený tým se Sokolem Hostouň "B". Důvodem k tomuto kroku bylo, že hostouňští si do mužstva mladšího dorostu, které hraje krajský přebor, vyhlídli pětici našich dorostenců. Podle regulí tito hráči mohou nastupovat za své béčko ve sdruženém týmu, takže většinu zápasů za nás nastoupili. Že se ve své premiérové sezóně vůbec neztratili, dokazuje nejen jejich umístění přesně ve středu tabulky, ale i to, že se někteří začínají prosazovat i v týmu dospělých.
Úspěšně si také vede mužstvo mladších žáků, které ve své velice těžké skupině zatím figuruje na třetí příčce s minimální ztrátou na vedoucí tým, přestože základ tohoto týmu hrál loni v kategorii přípravek a mnozí hráči by ještě letos v této kategorii mohli hrát. Tento výběr má v sobě velký potencionál. Také s výkony starší přípravky můžeme být spokojeni. U této kategorie se tabulka nepočítá, podle výsledků však naši nejmenší rozhodně nepatří mezi outsidery. A protože v našem klubu nezapomínáme ani na úplně nejmenší, podporujeme i naší školičku, kde se děti učí základní pohybové aktivity a zkoušejí své první fotbalové krůčky. Pro přípravku a školičku jsme také zorganizovali týdenní příměstský tábor pod obětavým vedení Petra Horáka, Karen Dolejší a Lukáše Vosláčka.
A nakonec "A" mužstvo. Do soutěže vlétli nebývalým způsobem, po osmi odehraných zápasech suverénně ovládali tabulku soutěže
a přehráli i silné favority Dřetovice a Hrdlív. Bohužel následovala nepovedená série tří zápasů, ve kterých nám zvlhnul střelecký prach,
a proti slabším soupeřům jsme vytěžili pouhopouhé dva body a klesli na druhé místo bod za vedoucí Hrdlíví. I tak s výkony áčka panuje všeobecná spokojenost a hodně se těšíme, že se na jaře o první místo popereme.
Vyhrát soutěž by bylo o to příjemnější, že v letošním roce 2022 oslavíme stoleté výročí fotbalu ve Stehelčevsi. Toto výročí s Vámi chceme důstojně oslavit a chystáme pro Vás nejedno překvapení. Vše je ale otázkou peněz a proto Vás prosíme, o příspěvek na tuto akci, která bude finančně náročná. Pro podnikatele nabízíme prezentaci jejich společnosti na našich sociálních sítích, případně v brožuře, jejíž vydání k výročí připravujeme.
Případné dary, za které moc děkujeme, zasílejte na náš účet 222622438/0300 s VS 25062022 a označením pro příjemce 100 let.
Závěrem mi dovolte poděkovat všem trenérům, funkcionářům, hráčům, sponzorům a příznivcům, kteří náš klub podporují. Moc si jejich práce vážím. Děkuji také zastupitelkám a zastupitelům obce v čele s paní starostkou, u kterých cítíme velkou podporu. Úplným závěrem přeji všem našim spoluobčanům hodně štěstí
a zdraví v novém roce.

Vratislav Kaválek, předseda SK Stehelčeves