Letošní rok byl ve znamení oslav ...

14.12.2022

Letošní rok byl ve znamení oslav výročí našeho klubu, o kterém jsme vás již na stránkách informovali. Jarní část sezóny jsme věnovali hlavně přípravám na tyto oslavy a realizaci naplánovaných projektů jsme proto přesunuli na podzim. Naším plánem bylo dokončit malé hřiště a vybudovat nové dětské hřiště, protože stávající již nevyhovovalo bezpečnostním předpisům. Obojí se nám podařilo. Malé hřiště je připraveno na nový ročník a se bude využívat především pro potřeby mládežnických mužstev. Uleví se tím značně přetěžované ploše velkého hřiště, jehož zkvalitnění plánujeme na příští rok. Nové dětské hřiště bylo pro nás velkou výzvou především proto, že bylo nutné peníze na výstavbu sehnat od sponzorů. Toto si na starost vzala paní Holická, nová posila našeho výkonného výboru a díky sponzorům a také díky přispění obce se nám prostředky podařilo sehnat a jeho realizace je v plném proudu. Pokud nám bude trochu přát počasí, dokončíme stavbu ještě letos. 

Letošní rok byl ale úspěšný i po sportovní stránce. Nejprve se vrátím k minulému ročníku. Naše A-mužstvo obsadilo díky lepšímu skóre výborné druhé místo, a přestože se nám nesplnil sen postoupit v jubilejním roce do okresního přeboru, je tento výsledek největším úspěchem v novodobé historii klubu. Zdatně si vedl i perspektivní věkově hodně mladý tým dorostenců vedený pány Kozákem a Mouchou, který obsadil v okresním přeboru krásné páté místo. Někteří z nich jsou již stálými hráči áčka a pravidelně je trenér Procházka do zápasů nasazoval. Největší radost nám ale udělala naše starší přípravka vedená duem Hafenrichter Krejcar. Postoupili ze své základní skupiny do finálového turnaje okresního přeboru, ve kterém jako outsideři překvapivě vybojovali první místo a stali se tak přeborníky okresu. Nadějní hráči se ale najdou i mezi nejmenšími, mladší přípravkou (p. Horák a p. Mládek) a miniškoličkou (p. Dolejší). U těchto kategorií více než na výsledku záleží na tom, že si děti užívají pohybu v kolektivu a fotbal se teprve učí. A to se, myslím, daří.

Také podzimní část nové sezóny se vyvíjí více než úspěšně. Áčko i přes dvě prohry v závěru se drží na druhém místě, dorost, jehož realizační tým rozšířil p. Bodnár, je na krásném třetím místě, a ještě je stále ve hře o postup. Na třetím místě jsou i nově přihlášení mladší žáci pod vedením p. Dejma a p. Krejcara. Do této kategorie přešli loňští přeborníci ze st. přípravky a ani ve vyšší věkové kategorii se neztratili. Do starší přípravky se posunuli svěřenci p. Horáka a p. Mládka a soutěž si vyzkoušela i miniškolička v kategorii mladších přípravek (p. Dolejší a p. Dejm). S atletickou přípravou nejmenších pomáhá p. Topinková. Čtyři mládežnická družstva v okresních soutěží je pro nás dobrým vysvědčením a ohromný kus práce odvádějí všichni zmínění trenéři, kteří se ve svém volném čase dětem věnují i s pomocí některých rodičů a patří jim za to velký dík. Je namístě poděkovat i členům výkonného výboru, kteří se starají o dennodenní chod klubu, sponzorům a také zastupitelstvu obce, u kterého nacházíme velkou podporu. Naše práce má smysl a věřím, že podobně úspěšný bude i rok příští.

Vratislav Kaválek, předseda SK Stehelčeves