Lidický pohár

19.06.2021

Lidický pohár

19. června se naši starší žáci pod vedením trenérů L. Kozáka a P. Mouchy zúčastnili nejstaršího turnaje v českých zemích, Lidického poháru. 

Výborně připravený turnaj, první pocovidových problémech trápilo snad jen obrovské vedro. Po semifinálové výhře nad silným týmem Lhoty 3:0 jsme nastoupili do finále proti Slovanu Kladno. 

Náš tým, výrazně nejmladší ze všech zúčastněných se sice statečně rval, ale proti soupeři neměl moc šancí i kvůli úzkému kádru. Prohra 0:4 přesto znamenala nádherné 2. místo a naše Bára Dvořáková byla pořadateli vyhlášena nejlepším hráčem turnaje. Není nutné vyzvedávat jednotlivce, všichni hráli jako tým a to hodně za hranicemi svých možností, ale přesto 2 jména Lukáš Krejcar a Zdenda Veselý, věkem hráči starší přípravky, ukázali svou kvalitu. Svou vůlí a bojovností upoutali zájem činovníků OFS a nám dokázali, že si svou nominaci plně zasloužili. 

Finálový zápas byl zároveň posledním zápasem našich děvčat Báry Dvořákové a Verči Lapáčkové, obě dívky dostaly ceny. Verča, jako kapitán týmu pohár za druhé místo a Bára individuální ocenění. Za těch 8 let, která nám děvčata věnovala, jim poděkoval předseda klubu V. Kaválek a předal jim dary výboru SK. S přáním všeho krásného se připojili i trenéři. Děvčata potom poděkovala za krásné roky v barvách klubu, kde díky své houževnatosti a pracovitosti nakoukly i do reprezentace středočeského kraje. 

Nejen jim, ale všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, patří mé poděkování a hluboký obdiv.

Trenér mládeže SK Stehelčeves Láda Kozák