SK Otvovice – SK Stehelčeves 1:2 (0:1)

27.08.2022

STŘELCI: 65. Bystrý Roman - 2. Dobrocsanyi Lukáš, 56. Skořepa Stanislav (pen.)

Hned čtyři změny v sestavě proti minulému kolu udělal trenér. Při neúčasti kapitána Stehlíka (zálibně si prohlížel Skořepa pásku na své ruce...) a Panáčka se v sestavě objevili bratři Kořínkové, Procházka a v brance si odbyl mistrovskou premiéru dorostenecký brankář Musel (chytal výborně). Takže, jak říkáme my šachisti, kvalita za kvalitu. Ale kdo pamatuje loňský zápas v Otvovicích, ví, že kvalita proti houževnatému soupeři nemusí vždy stačit.

A to ani přes skvělý úvod. Již ve 2.min domácí obránce daleký centr do vápna jen nadzdvihl tak nešťastně, že se sami před brankářem ocitli Dobrocsanyi a Egger. Nejprve si dávali přednost, pak šli proti sobě do souboje o balón, ze kterého vítězně vyšel Dobrocsanyi a nadvakrát překonal brankáře. Trochu humorná situace. Méně humorný už byl protiútok Otvovic ve 4.min. Na míč mezi obránce si naběhl rychlonohý a technicky dobře vybavený Nowak, jeho střelu skvělým futsalovým rozštěpem vykryl Musel. Po zbytek poločasu jsme měli trvalou převahu a mnoho šancí. Tutovku měl 2x na noze Dobrocsanyi (dopoledne za dorost nastřílel soupeři 9 gólů) a Shon střelou z velkého úhlu (měl dát pod sebe na dva volné spoluhráče). Domácí spoléhali na rychlé brejky, nejvíc hrozil Nowak, který párkrát zamotal obraně hlavu a jeho prudká střela vedle tyče po půlhodině hry byla hodně nebezpečná.

Druhá půle začala hodně nervózně, přizpůsobili jsme se hře soupeře a byla z toho pěkná holomajzna. Klid nám měla vrátit 56.min. Skořepa si narazil se Shonem a jeho střelu vyrazil rukou domácí obránce. Penaltu s přehledem Skořepa proměnil. Náš tlak se zvyšoval a přibývali i šance, jenže s jejich proměňováním jsme měli velký problém. Obrovskou měl v 63.min opět Dobrocsanyi po krásné nahrávce od Eggera, jenže místo střely ještě volil kličku brankáři. No, a tak přišla zasloužená odplata. TK z velké dálky nadzdvihl hlavou Bystrý a míč ideálně obloučkem přistál pod šibenicí. A to byl problém. Domácí cítili šanci a již v dost nervózním utkání ještě přitvrdili. Naštěstí rozhodčí Paleček zklidňoval kartami a během tří minut potrestal hned 3 domácí hráče a my jsme utkání dokopali do vítězného konce.Vítězství to bylo zasloužené, ale naše hra nebyla ideální. Sice jsme byli jednoznačně fotbalovější, ale soupeř nás předčil v bojovnosti. A měl jsem pocit, jakoby se záloze nechtělo moc dozadu a tak se Otvovice dostávaly z mého pohledu do zbytečných šancí po našich ztrátách před soupeřovou brankou. Zápas hodně připomněl ten loňský, jenže tam jsme rukou ve svém vápně zahráli my.