9. kolo SK Slavoj Pozdeň – SK Stehelčeves 3:2 (2:1)

20.10.2019

STŘELCI: 17. Petržílka Jaroslav, 44. Prokeš Jan, 73. Petržílka Jaroslav - 23. Panáček Michal, 46. Skořepa Stanislav

Tak se to vyrýsovalo tak, jak před sezónou nikdo nečekal. Hrajeme v Pozdni o Černého Petra. A sestava? Ke zraněným přibyl Rejdík (naražená žebra) a další dva absentéři Nevera, Stehlík a Cába. Když to viděl nedoléčený Skořepa, šel se převléknout. Trochu jsem trnul, přeci jenom 7.týdnů na zlomenou ruku je dost krátká doba. 

A Skořepa byl od prvních minut na hřišti hodně znát. Byl u všeho, co se vepředu dělo, přihrával, zkoušel to sám, střílel. Díky němu jsme byli první čtvrthodinu jasně lepším týmem. Stačil ale jeden rychlý protiútok a míč za obranu a soupeř šel do vedení. Naštěstí jsme po pár minutách vyrovnali. Faulovaný Skořepa sám rozehrál TK technicky na vzdálenější tyč, kam si naběhl Panáček. Postupně však naše aktivita poklesávala, opět vázla souhra v záloze a především špatný pohyb směrem dozadu. Proto se Pozdeň dostávala do přečíslení a tím pádem i do šancí. Pár největších: Ve 24.min. již překonaného dlouhého nahradil na brankové čáře Poláček, nastřelené břevno ve 30.min. po průniku dva na jednoho ve 38.min. nás zachránil výborným zákrokem Dlouhý. V poslední desetiminutovce se na naši branku valil jeden protiútok za druhým, ať jsem počítal, jak jsem počítal, vždy bylo kolem našeho vápna o soupeře až dva navíc. A tak nebylo divu, že jsme před koncem ještě inkasovali. 

Drobné přehození Tučka s Krejčím do druhého poločasu přineslo ovoce. Hned první akce nového záložníka Krejčího přineslo vyrovnání. Po kombinaci se Skořepou si Standa naběhl do vápna a přihrávku zužitkoval. Vyrovnání jako by nás polilo živou vodou, zlepšili jsme pohyb a přihrávku a měli i pár slibných příležitostí. Jenže naše aktivita nás držela zase pouze čtvrthodinu a najednou se hra úplně obrátila. Během minuty nastřelili domácí dvě břevna a po zbytek utkání už dominovali oni. V 53.min. navíc odstoupil s podvrknutým kotníkem Tuček a je zásluhou výborně hrajícího Donovala a spolehlivě chytajícího Dlouhého inkasovali bychom více než jen jeden gól v 73.min. A zase, ve vápně byli čtyři hráči soupeře a za nás jediný Donoval. A naše hra dopředu? Sám Skořepa na všechno nestačí.

Myslím, že ani nemá cenu se více vyjadřovat k našemu výkonu a ani nevím, jak komentovat naše postavení v tabulce. Snad jen účast na tréninku ve středu - já, Skořepové a Mašek.