3. kolo SK Stehelčeves – SK Otvovice 1:4 (1:3)

13.09.2020

Střelci: Skořepa Stanislav - Bečan Robert 2, Šaroch Michal 2

"Myslím si, že se nám povedl vstup do utkání. Měli jsme tam několik velmi dobrých příležitostí. Adam Hložek hlavou netrefil, další dva tři centry tam prolétly. Ale bohužel chyby vzadu nás stály dvoubrankové vedení soupeře."¨ 

Takhle zhodnotil Kotal začátek utkání Sparty v Karviné, které se hrálo souběžně s naším. Místo Hložka dosaďte Skořepu (hlavou trefil břevno) a jsme doma. Podobně jako Sparta jsme snížili ve 24.min. důrazným Skořepou po pěkném centru Nešvery na 1:2. Jenže Sparta je na rozdíl od nás velký tým a zápas otočila, nás Otvovice dorazili třetím gólem. A všechny v byly jako přes kopírák. Z našeho velkého tlaku přišel rychlý protiútok do absolutně nekoncentrované obrany, pro jejíž výkon se jen těžko hledají slova. Při prvních dvou gólech v 17. a 20.min. nechali ve vápně neobsazeného téměř padesátiletého Bečana a ten se střelami podél brankáře trefoval na vzdálenější tyč, při třetím to samé předvedl Šaroch z druhé strany. Trenér na situaci zareagoval vystřídáním Krejčího, ale on v tom rozhodně nebyl sám. Zbytek poločasu jsme přitlačili soupeře před jejich vápnem, ale i přes množství slibně rozjetých akcí jsme nic nedotáhli do konce. 

A to platilo i pro poločas druhý. Z množství centrů do vápna hlavně po standardkách či několika slibných individuelních akcí jsme vyprodukovali pouze nastřelenou tyč a břevno. V 55.min. jsme měli kopat penaltu po jasné ruce ve vápně, vystrašený rozhodčí Pískač však neměl odvahu na nic. Jak postupoval čas a my se utápěli v beznaději, rostla naše frustrace a více než hře jsme se věnovali řečnění. Se soupeři, s pomezním Otvovic, s rozhodčím. Hosté se na naší půlku dostávali sporadicky, kdykoli se však dostali na naší polovinu byli hodně nebezpeční. Třikrát se ocitli sami před brankářem, poprvé Krob zlikvidoval pádem pod nohy, podruhé střelu srazil vracející se Donoval na tyč a potřetí, v samém závěru Šaroch při sólovém nájezdu obstřelil brankáře. 

Před čtrnácti dny jsme po excelentním výkonu rozstříleli Zichovec a s hlavou v oblacích jsme si mysleli, že není nad nás. Neúspěch v Neměřicích jsme si zdůvodnili zraněním Skořepy a ČK Kopřivy. Jak si ale vysvětlit tento propadák? Výmluvami, že chyběl Rejdík s Panáčkem? Že nezachytal brankář? Kdepak!!! Mám pro nás jednu radu. Ku.va, vraťme se na zem a začněme na hřišti makat s pokorou k soupeři. Pak, věřím, bude málo mančaftů schopných nám konkurovat. Hráče na to máme.