SK Stehelčeves – SK Otvovice 4:1 (1:1)

25.03.2023

Branky: Hafenrichter Pavel, 46. Panáček Michal, 67. Šťáhlavský Michal, 76. Dobeš Richard - 39. Rejdík Pavel vlastní

Konec podzimní části sezóny nám příliš nevyšel. Dvě naše prohry prakticky již rozhodli o postupujícím, tak na co se tedy trápit s nějakou zimní přípravou. Tříměsíční nicnedělání se plně projevilo v přípravných zápasech, prohra v Pleteném Újezdě, a hlavně debakl s celou zimu poctivě trénujícím dorostem, mě před prvním mistrákem s Otvovicemi optimismem nenaplňovala.

Naštěstí se ukázalo, že Otvovice jsou ještě slabší, než jsme si mysleli. Jejich taktika byla jasná. Bránit v devíti, co nejvíc nás okopat a dopředu vše na jejich jediného nebezpečného hráče Bečana. Jenže toho celý zápas bránil výborně hrající Egger. Do not jim hrál i nerovný terén, který naopak dělal problém nám v kombinaci. A tak se sice hrálo na polovině hostů, avšak bez efektu a vlastně i bez šance. Prosadili jsme se až v 21.min a to parádním gólem. Po rohovém kopu se míč odrazil za hranici šestnáctky k Hafenrichterovi, který míč trefil přímo z voleje. Zvýšit jsme mohli ve 21.min, Dobrocsányi si naběhl pro přihrávku mezi hráče (za mého mládí se tomu říkalo česká ulička), včasným výběhem však brankář jeho šanci zlikvidoval. Hosté se před naši branku dostávali sporadicky, přesto ve 39.min po naší obrovské chybě vyrovnali. Rozehrávali jsme aut od branky nešťastně křížem přes vlastní vápno a odkop vystihl hráč soupeře. Centr z boku si srazil Rejdik do vlastní branky před nabíhajícím útočníkem. Tenhle moment nás trochu opařil a do konce poločasu jsme nebyli schopni si něco vytvořit.Zdálo se, že nás čeká obvykle otvovické trápení. Z toho nás naštěstí vysvobodil brankář hostů hned zkraje druhé půle, který nám sportovním gestem vrátil náš vlastní gól. Malou domů se snažil odehrát tak nešikovně, že ho o míč připravil Michal Panáček a z úhlu nám vrátil vedení. Vedení hráče i trenéra uklidnilo, takže postupně poslal do hry celou lavičku. A mladé pušky přinesli na hřiště velké oživení. Především Michal Šťáhlavský dělal obraně Otvovic velké problémy. V 67.min minutě pronikl až před brankáře, který byl sice napoprvé úspěšný ale na druhou ránu po naražení s Dobrocsanyim již nestačil. Další jeho akce v 71.min skončila střelou z úhlu nad bránu. Čtvrtý gól začal u Stehlíka, který míč prostrčil mezi nohami na Dobrocsanyiho. Jeho střelu brankář ještě zlikvidoval, odražený míč však v pohodě dopravil Dobeš do prázdné branky. V závěru jsme měli ještě několik slibných šancí, největší z nich bylo asi nastřelené břevno Stehlíka. Hosty však podržel svými zákroky jejich nejlepší hráč, brankář který je zachránil od debaklu.

Zápas především jeho první poločas nebyl moc pohledný zásluhu na tom měl i prudký vítr který dělal problémy především našim hráčům, dá se říci že to byl 12 otvovický hráč.