SK Stehelčeves – SK Otvovice 5:0 (2:0)

19.08.2023

18.Dobrocsanyi Lukáš, 19. Haloun Lukáš, 52 Haloun Lukáš, 68. Hafenrichter Pavel, 72. Skořepa Stanislav

Na nový ročník se moc těším. I přes dopředu avizovaný přestup Panáčka zpět do Dřetovic (Michalovi patří velký dík, udělal tady kus práce) co já pamatuji, a že toho pamatuji již hodně, neměli jsme tak silný mančaft jako letos. A to díky velmi kvalitním posílám. První posilou je náš odchovanec, který sbíral zkušenosti v mládežnických týmech Hostouně a SK Kladno dorostenec Martin Debroise a druhou je naopak zkušený útočník z Čelákovic (A třída) Lukáš Haloun. Krátká letní příprava se smrskla do dvou víkendů, bohužel ve všech zápasech nám vždy chybělo několik klíčových hráčů, přesto jsme naznačili své možnosti. Na turnaji Dřetovicích jsme sice vysoko prohráli se Švermovem, ale v derby o třetí místo jsme domácím nadělili bůra. Stejným výsledkem skončil zápas i v Budyni. Další pozitivní zprávou je, že se pod vedením nového asistenta trenéra Machka konečně začalo trénovat.

Prvním soupeřem v nové sezóně byly nepříjemné Otvovice. Žádnou velkou komplikaci jsem však nečekal, rozdíl v kvalitě obou týmů je zřejmý. Avšak naše taktika, vlítnout na ně hned od začátku, nám zrovna moc nevyšla. Byli jsme sice víc na balonu a měli jsme i několik slibných zakončení. Aktivně si v tom počínala především naše nová posila Haloun, v koncovce, kterou se snažil řešit spíš individuálně, ale neuspěl. V 11.min si naběhl na krásný pas za obranu, ale ani situaci sám proti brankáři nevyřešil ideálně. Měl dostatek prostoru na kličku, neúspěšně se však snažil prostřelit dobře postaveného brankáře. Ani soupeř nebyl úplně bezzubý. Naopak v první desetiminutovce zahrával dva rohy a ve 13.min byl hodně blízko k úvodnímu gólu. Překvapivý brejk podél postranní čáry naše obrana nezachytila a zpětná přihrávka šla jen o pár decimetrů jinam, než dobíhající útočník potřeboval. V úmorném vedru rozhodčí přerušil hru kvůli občerstvení již v 15.min a nám tato přestávečka hodně pomohla. Hned po rozehrání se uvolnil přes obránce Skořepa a zakončoval prudkou střelou půlmetr nad nekrytý roh branky a z další akce jsme se dočkali prvního gólu. Machek získal míč příkladným pressingem, dal do volného prostoru na Dobrocsanyiho a ten ukázal rychlou kličkou brankáři, jak se zakončuje. Golem skončil i další protiútok po spolupráci našich nových posil. Debroise předvedl to, co od něj můžeme čekat, uvolnil se kličkou u lajny a jeho prudký centr do malého vápna doklepl do brány důrazný Haloun. Po druhém gólu bylo víceméně jasné, že o osudu utkání rozhodnuto, že jediné, o co se hraje je výše skóre. I přes náš místy až drtivý tlak však góly nepřibývaly především díky výborným zákrokům otvovické ho brankáře. V 25.min reflexivně vykopl vtipnou patičku Skořepy a vzápětí zlikvidoval i podařenou střelu Dobrocsanyiho. Po další občerstvovací přestávce jsme měli minimálně pět gólových šancí, avšak naše zakončení bylo hodně toporné a na našich ofenzivních hráčích byla znát nesehranost. Zbytek poločasu se odehrál v poklidu hosté spíše odkopávali a před naše vápno se dostávaly velice sporadicky. A pokud se k něčemu dostali, bylo to spíš po našich nepřesnostech, než aby si sami něco vypracovaly.

První pětiminutovka druhého poločasu byla oboustranně tak trochu prales. Jenže pak přišla naše blesková ukázková akce jak vystřižená z fotbalových učebnic. Skořepa z půlky poslal pas do volného prostoru na Stehlíka, skvělá finální přihrávka do vápna a Haloun měl dobrý timing na balón. Po tomto gólu hosté již zcela rezignovali na ofenzivní činnost, soustředili se pouze na to co nejméně inkasovat a dlouho se jim to dařilo. Ale bylo to spíš naší neschopností zakončit některou z mnoha šancí. Až v 65.min si Hafenrichter, vzadu prakticky bez práce, narazil s Debím, křížem prošel kolem brankáře a stačil zakončit do prázdné, přestože byl zezadu atakován Halounem, který ukázal dravý zabijácký instinkt útočníka a chtěl zakončovat sám. Pátý gól byl trochu kuriózní a Otvovické hodně rozčílil. Po odpískaném faulu na jednoho z našich hráčů jsem se začal věnovat povinné společenské konverzaci, v domnění, že mám chvilku času, protože se na hřišti schylovalo k velkým diskusím hostů s rozhodčím. Toho využil Machek k rychlé rozehrávce, vybídl také překvapeného Skořepu a ten po chvilce váhání uzavřel skóre na 5:0. A pak už šlo jenom o nohy, protože soupeř byl hodně rozlícený. Rozhodčí Mareš pro jistotu ukončil zápas o pět minut dříve.

Celkem pohodové utkání s očekávaným výsledkem. Gólů mohlo být jednou tolik, šancí bylo jak máku, ale vpředu jsme plně nevyužili náš potencionál, byla znát nesehranost s novými posilami, které však rozhodně nezklamali. Soupeř nás ale moc neprověřil, více o našich kvalitách napoví příští zápas v naší oblíbené destinaci v Zichovci. Jejich tým nadělil Pcherům 11:0.