SK Stehelčeves – SK Pchery 4:1 (1:1)

01.10.2022

STŘELCI: 1. Stehlík Jiří, 51. Dobrocsanyi Lukáš, 64. Dobrocsanyi Lukáš, 85. Kohout Pavel - 36. Říha Lukáš

Skořepa tři zápasy, Machek čtyři zápasy a Panáček dokonce pět měsíců. To je hodně přísný závěr, ale disciplinární komise neměla moc manévrovacího prostoru vzhledem k zápisu rozhodčího. Každopádně tresty Machka a Panáčka jsou neadekvátně vysoké a hodně nás a především potrestané poškozují. Naopak s hodně mírným trestem vyvázl Skořepa. Tam jsem se obával, že dojde k exemplárnímu potrestání a že si Standa nezahraje hodně dlouho (před lety dostal Cába za výrok "To si děláš prdel" stop šest zápasů). Možná v tomto případě disciplinárku nahlodal můj výklad situace.

Ale nyní k zápasu proti Pcherům. Při vší úctě k soupeři, neúčast vyloučených a nemocných hráčů (Musel a T. Kořínek) neměl být při našem širokém a kvalitním kádru problémem. Pohled na naši sestavu byl celkem optimistický. A optimisticky to dlouho vypadalo i na hřišti. Hosté si ještě nesáhli na balón a už jsme šli do vedení. Rozebrali jsme je sérií rychlých přihrávek a následným dlouhým pasem na Stehlíka, který byl u míče dřív než vybíhající brankář. Pchery se soustředili pouze na obranu dlouhé minuty to na hřišti vypadalo jako obléhání hradu, které vyvrcholilo ve 13.min. kdy brankář zlikvidoval dvě těžké střely Dobrocsanyiho a Cáby a několik dalších střel zblokovali obránci. Přímo zázračný byl zákrok brankáře v 17.min po prudké a umístěné střele Cáby. A když už se nám podařilo brankáře překonat, zastoupili ho jeho obránci a 2x během 27.min minuty vykopli míč z brankové čáry. A pak ve 35.min přišel trest za naše promarněné šance. Mimochodem, po 270.minutách. Po špatně rozehraném v rohu následoval rychlý brejk do otevřené obrany a kolmice mezi naše nezformované obránce. Střelec tísněn z obou stran trefil v nouzi bodlem nechytatelně přímo k tyči a bylo srovnáno. Byla to první a za celý zápas jediná šance hostů. My už jsme pak z velkého tlaku na konci poločasu vyprodukovali jen břevno po trestňáku Procházky.

Do vedení jsme šli naštěstí hned na začátku druhého poločasu. Shon na půlce vystihl přihrávku soupeře, našel rozeběhlého Cábu, který neváhal a okamžitě směroval míč před brankáře k Dobrocsanyimu. Vedení nás uklidnilo a do konce zápasu jsme z mnoha šancí přidali ještě dvě branky. V 64.min začala akce výbornou přihrávkou Procházky na Stehlíka a jeho ještě lepší pas našel na zadní tyči Dobrocsanyiho. Na čtvrtém gólu v 85.min měl největší zásluhu M. Šťáhlavský, který svým důrazným napadáním vybojoval míč a podél špatně vyběhnuvšího brankáře nacentroval před prázdnou branku Kohoutovi. Byl to jeho premiérový gól v našem dresu.

Naše vítězství mohl být daleko výraznější, Pchery se představili jako velice příjemný a neškodný soupeř nedůrazný v osobních soubojích, kterých jsme vyhráli snad 90%. Úplně rezignovali na útok a jejich evidentním cílem bylo dostat co nejméně gólů. Díky štěstí a výborným zákrokům jejich brankáře se jim to podařilo a tak po utkání panovala všeobecná spokojenost.