SK Stehelčeves – SK Slovan Dubí 5:4 (2:2) pen. 5:4

03.06.2023

STŘELCI: 14. Egger Ondřej, 43. Kopřiva Karel, 84. Dobrocsanyi Lukáš, 88. Hafenrichter Pavel - 31. Duda Radek, 44. Nachtigal Jan, 60. Duda Marek, 63. Nachtigal Jan

Měl jsem před sezonou dva cíle. Být na bedně a nad Dřetovicemi. První cíl jsme splnili bodem v Dřetovicích, takže ty nás již předběhnout nemohli a druhý cíl, být na bedně jsme splnili výhrou nad Žižicemi a teď již jako bonus jde o druhé místo. Při předpokládaných výsledcích v závěru soutěže bylo jasné, že vítěz tohoto utkání bude mít ke stříbru blíže. A při pohledu na skóre Dubí bylo jasné že, především obranu nečeká nic lehkého. A připomínám divoký výsledek 7:4 na podzim.

Dubí se do nás hned od začátku zakouslo s nebývalou vervou. Za prvních sedm minut kopali sedm rohů a my jsme se nedostali ani za a půlící čáru. Rohy byly všechny nebezpečné a bylo s podivem, že jsme neinkasovali. V osmé minutě jsme se konečně dostali do hry i my, Dobrocsanyi v rychlém brejku pronikl až do vápna, avšak jeho střela v nadějné pozici šla vedle. A obraz hry se tímto rázem změnil. Ukázalo se, že Dubí má jednu velkou slabinu a proč při takové střelecké potenci jsou až za námi. Tou slabinou je defenzivní činnost. V další sedmiminutovce jsme pro změnu jasně dominovali my a vedle již zmíněné šance jsme byli blízko ke vstřelení branky i ve 12.min. Hafenrichter nejprve bombou trefil tyč, odražený míč ještě vybojoval, zpětnou přihrávkou našel Dobrocsanyiho a ten ve stoprocentní šanci pálil nad. Do třetice nám to ve 14.min již vyšlo. Cába zatáhl po lajně, kličkou se zbavil svého strážce a přihrál před vápno na Eggera. Ten si míč postrčil a nepříliš prudkou ale umístěnou střelou po zemi nás poslal do vedení. A vzápětí jsme mohli zvýšit opět po akci Cáby. Zakončoval Dobrocsányi podivně nepovedenou kličkou brankáři (střet myšlenek), ale ani tentokrát netrefil branku. Škoda nevyužitých šancí, protože se soupeř znovu vrátil do hry a zase měli navrch oni. Náš občasný brankář a dubský rodák Tuček měl možnost několika zákroky dokázat oprávněnost své nominace. Včasným výběhem a zmenšením střeleckého úhlu znemožnil skórování M.Dudovi, jehož střela díky tomu těsně minula vzdálenější tyč. Gólu ve 31.min však zabránit nemohl. Nezachytili jsme rychlý protiútok, Nachtigal si udělal ve vápně prostor a zpětnou přihrávkou proti noze dal nabíhajícímu R.Dudovi mezi vápna. Dvěma skvělými zákroky nás pak podržel Tuček, ve 36 nohama a ve 40 minutě robinsonádou. Také hosté si mohli říct: "Škoda nevyužitých šancí", navíc i proto, že ve 42 minutě využil nedorozumění jejich stoperů Kopřiva (vystřídal zraněného Machka), zmocnil se míče, kličkou obelstil brankáře a z ostrého úhlu nám vrátil vedení. Neradovali jsme se z něj však dlouho. Po protiútoku, když už jsme měli míč plně pod kontrolou přihrál Hafenrichter na velké vápno Nachtigalovi a ten nechytatelnou střelou opět vyrovnal.

Začátek druhé půle jsme měli podobně rozpačitý jako té první. Tuček si připsal další výborný zákrok nohama. Jenže pak také stejně jako v prvním poločase přišel náš velký tlak s množstvím šancí. Nejblíže ke gólu byla střela Skořepy těsně vedle. Po našem velkém tlaku však přišel nenápadný TK téměř z půlky, který by s přehledem odklidil smolař zápasu Hafenrichter, odkopem na velkém vápně však trefil Stehlíka tak nešťastně, že míč odrazil do brejku na M. Dudu a ten poslal hosty do vedení. A když po třech minutách zvýšil Nachtigal střelou z úhlu od tyče na 2:4, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto. Jenže náš mančaft ukázal svou morální sílu. Vyburcoval je k tomu Skořepa (seřval snad celý mančaft) a především namotivovaný Hafenrichter, který se vysunul dopředu. Dostali jsme se do několika šancí, skluz Skořepy u vzdálenější tyče i hlavička Hafenrichtera minuly branku, Cábův útok na poslední chvíli ukončil zezadu atakující obránce. A čas se nemilosrdně krátil, navíc Dubí opět převzalo iniciativu. Jiskřičku naděje jsme ještě vykřesali v 84.min rychlým brejkem. Hafenrichter krásným pasem vyslal Dobrocsanyiho až před brankáře a ten střelou podél něj snížil. Již se blížil závěrečný hvizd, když soupeř vhazoval aut u svého rohového praporku. Naši hodně vysunutí hráči zatlačili na obranu a získali míč, který si vzal Hafenrichter. Navedl si ho k velkému vápnu a střelou k tyči vyrovnal.

Penalty neumíme. Navíc v bráně s náhradním brankářem, přiznávám, nevěřil jsem v úspěch. Jenže, prý když pánbůh dopustí i motyka spustí. Ani jeden z našich střelců se nemýlil, a protože třetí z Dudů Daniel dal vedle, připsali jsme si důležitý druhý bod.Viděli jsme kvalitní a dramatické utkání plné zvratů, k jeho skvělému průběhu přispěl i výborným výkonem rozhodčí Martin Nový.