SK Stehelčeves – SK Zichovec 4:2 (2:1)

22.04.2023

STŘELCI: 3. Dobrocsanyi Lukáš, 44. Dobrocsanyi Lukáš, 67. Skořepa Stanislav, 73. Dobrocsanyi Lukáš - 36. Hošek Michal, 81. Pecinka Matěj

Se Zichovcem přátelské vztahy zrovna nepěstujeme. Součet našich trestů v poslední době hodí víc jak dva roky a 6 červených v podzimním utkání na klidu nepřidalo.

Lepší vstup do utkání jsme si nemohli přát. Již ve 2.min. nabídl Skořepa Dobrocsanyimu míč mezi obránce a Lukáš prostřelil brankáře na přední tyč z docela ostrého úhlu. Gól hosty opařil a nás, bohužel, uspokojil, takže hra plynula v poklidném tempu mezi vápny. Soupeř měl sice opticky mírnou převahu, ale jejich útočné snažení naši obránci s přehledem odvraceli s výjimkou 22.min. (po zbytečné ztrátě míče na půlce jsme odvraceli na roh, z kterého hosté nebezpečně hlavičkovali nad bránu). My jsme spoléhali na rychlé protiútoky a v 25 minut po akci Skořepy a Panáčka jeden málem vyšel. Zakončoval Michal střelou do vzdálenější tyče, od které se míč odrazil do náručí překvapeného brankáře. Postupně však tlak Zichovce narůstal, naše obrana ztrácela nepropustnost a hosté se usadili před naším vápnem. Vyrovnání ale nakonec přišlo po rychlém protiútoku, který mohl Rejdík přerušit odkopem na aut, snažil se ale zahrát konstruktivně a úplně neodhadl pozici hráče za sebou. Přišel o balón a akci dva na jednoho pak Hošek dotáhl do úspěšného konce. Gól nás probudil z ospalosti a v samém závěru poklidného a bez emocí hraného poločasu si naši útočníci zopakovali spolupráci ze začátku utkání. Dobrocsanyi tentokrát mířil na zadní tyč která s ním spolupracovala lépe než s Panáčkem a do kabin jsme přeci jen odcházeli s náskokem.

Druhý poločas přinesl konečně to, co jsem postrádal v prvním. Naše zlepšená hra a větší bojovnost konečně přinesla na trávník také emoce. Vždyť hrajeme proti Zichovci! Na hřišti se přiostřilo nejen v osobních soubojích, ale emoce plály i při slovních přestřelkách. Tak jak to mám rád. Oproti první půli jsme převzali aktivitu a dvakrát jsme po zásluze skórovali. Oba góly byli trochu kuriózní. Nejprve v 67.min. se po zichovecké střele z 20 m míč odrazil až na půlku hostů, tam rychle zareagoval Skořepa, zmocnil se míče, pronikl do otevřené obrany a zvýšil na 3:1. Čtvrtým gólem završil v 73.min. hattrick Dobrocsanyi. Na branku sice střílel Donoval, který se vydal na výlet dopředu, ale jeho nepovedená střela se došourala až na malé vápno k Lukášovi, který v tomto utkání našel klid v zakončení. Ten mu v předešlých utkáních často chyběl. Hosté ještě v 81.min. snížili, protože Musel neudržel centr z rohového kopu a pohotový Pecinka podtrhl účet utkání.

Tedy definitivní součet udělal rozhodčí po závěrečném hvizdu udělením červené karty (to by bylo, aby se Zichovcem nějaká nepadla) hostujícímu trenérovi za hodně hrubé urážky. Asi se mu nelíbila situace po našem čtvrtém gólu, protože jejich pomezní po dlouhém váhání zvedl praporek. Rozhodčí však byl dobře postavený a branku uznal.