SK Stehelčeves – Slavoj Zvoleněves 4:1 (2:0)SK S

20.08.2022

S velice ambiciózním plánem přišel do kabiny před první přípravnou prověrkou, zkráceným turnajem v Dřetovicích, trenér Procházka. Oznámil, že jeho cílem je postup do okresního přeboru. O postupu se hodně mluvilo hlavně po loňské podzimní úspěšné sérii, ovšem skvělé hrdlívské jaro a především naše mizerné výkony ve zbytku ročníku, nás vrátili na zem. Jenže letos je situace pro nás příznivější. Hodně jsme posílili. Již na jaře jsme se na přestupu domluvili s mladým nadějným Kohoutem z Řevničova, během létá se konečně rozhoupal náš kamarád Egger z pražské Písnice, který za nás již odehrál pár přátelských zápasů a chodí s námi pravidelně na tréninky a na poslední chvíli jsme získali ze Švermova i zkušeného Machka, kterého všichni dobře známe z Dřetovic. Jako výborná akvizice se jeví i dorostenecký brankář Musel, který přišel z Hostouně. Hodně by nám měl pomoci i uzdravený Skořepa, předkoronavirový nejlepší střelec na okrese. Turnaj v Dřetovicích jsme poprvé v historii vyhráli, když jsme s přehledem porazili jak okresní Brandýsek tak i domácí Dřetovice. Loňské nejlepší umístění v novodobé historii, hodně kvalitní posily a také skutečnost, že do naší skupiny nesestoupil žádný tým z okresu, nás určitě řadí mezi nejvážnější uchazeče o postup. Já však zůstávám oběma nohama na zemi a budu spokojený s umístěním na bedně.

SK Stehelčeves - Slavoj Zvoleněves 4:1 (2:0)SK S

STŘELCI: 12. Dobrocsanyi Lukáš, 31. Skořepa Stanislav, 73. Cába Filip, 87. Mašek Jan - 71. Donoval Pavel (vl.)

Hned v úvodním zápasu nového ročníku jsme měli soupeři co oplácet. Prohra s mým mateřským klubem byla přímo ostudná a pro mě hodně frustrující. Naše sestava byla velmi silná i při neúčasti některých tradičních opor. Jenže letošní náš kádr je dostatečně široký a vyrovnaný, že jejich neúčast nebyla citelná. Myslím, že při účasti všech hráčů, bude mít trenér hodně zamotanou hlavu koho z hráčů nechat na lavičce. Jediná nepříjemnost byla na postu brankáře. Při neúčasti obou našich brankářů nastoupil nouzový náhradní brankář Nešvera, kterému lze důvěřovat, byť i on chytal v jarním duelu.

Zápas měl hned od začátku švih a náboj. Oba mančafty si v úvodu vypracovali pár slibných příležitostí, na jedné straně Nešvera ukázal, že důvěra v něj byla oprávněná a uspěl v souboji se zvoleněvským útočníkem, na druhé straně ani Shon v podobné situaci neuspěl proti brankáři hostů. Skóre se otevřelo až ve 12.min po Skořepově přetaženém TK, když míč vypadl ze souboje brankáře s našimi útočníky před Dobrocsanyiho a ten neměl problém uklidit ho do branky. Po obdrženém gólu byl soupeř ještě kousavější, jejich atletický styl hry nám dělal problém, stejně jako nezvyklé měkké hřiště po vydatném dešti. Jenže naše obrana hrála skvěle a do výraznější šance hosty nepustila. Míč na mokré trávě nezvykle klouzal a hodně našich přihrávek bylo rychlejších, než jsme potřebovali. Klid nám dodala až 31 minuta, kdy právě mokrý trávník zrychlil přízemní střelu Skořepy z poměrně velké vzdálenosti, která zapadla přesně k tyči.

Když jsme přestali úvodní tlak hostů na začátku druhé poloviny a vyrovnali hru, soupeř změnil taktiku. Notně přitvrdil a hned trojici faulů odměnil rozhodčí kartami. U prvních dvou ještě žlutou, při třetím už neměl jinou možnost než vytáhnout červenou. Početní převahu jsme si užívali. Dlouhé minuty jsme soupeři prakticky nepůjčili balón, rozebírali jsme ho sérii přihrávek a dvougólovým vedením v zádech jsme nikam nepospíchali. Plně se ukázala zkušenost našeho týmu. Ale první trochu souvislá akce zvoleněvských v 71.min přinesla neočekávanou zápletku. Míč z rohového kopu se nešťastně odrazil od zátylku bránícího Donovala (alespoň podle ZoU) a doskákal k tyči do branky. Jen dvě minutky však žila naděje hostů. Pohybem do volného prostoru za obranu si řekl Cába o přihrávku, kterou mu přesně naservíroval Machek a náš nejzkušenější hráč si s brankářem s přehledem poradil a vrátil nám dvougólový náskok. V samém závěru utkání jsi o podobnou přihrávku řekl Skořepa a sám proti brankáři nezištně přihrál úplně volnému Maškovi, který potvrdil naše vítězství gólem do prázdné branky.

Na úvod sezóny byl k vidění velice kvalitní zápas, který se především našim fanouškům určitě líbil. Zvědaví jsme byli, jak do týmu zapadnou nováčci, dva z nich nastoupili v základu a byli na hřišti hodně vidět. Takže zatím velká spokojenost