SK Stehelčeves – Sokol Knovíz 2:0 (0:0)

03.09.2022

STŘELCI: 47. Kořínek Tomáš, 66. Skořepa Stanislav

Pomalu vyprchává atmosféra, která provázela zápasy s Knovízí po onom památném mači v režii nebožtíka Hykla. A je to dobře, protože jsem měl pocit, že pro některé z nás to bylo spíš svazující než motivující. Kvalita mezi oběma týmy je hodně rozdílná, výsledky a především naše hra tomu mnohdy neodpovídaly. Do utkání jsme šli prakticky v plné sestavě a trenér měl velké dilema, koho nechat sedět na lavičce. V základu mohl být klidně kdokoli z patnácti šestnácti hráčů, aniž by utrpěla kvalita.

A náš úvodní tlak přinesl řadu šancí, největší měl ve 4.min. Cába. Míč měl ale na malém vápně moc pod nohou a neměl prostor ho umístit lépe než do rukou náhradního brankáře Dudy. Nedáš, dostaneš. Z protiútoku hosté skórovali zázračnou střelou z ničeho pod šibenici. Pro předchozí ofsajd však rozhodčí Hudera gól neuznal. Tlačili jsme se do útoku, avšak ani největší příležitosti jsme nebyli schopni proměnit. Ve 12.min. Skořepa přeloboval brankáře i s bránou, v 17,min. si jeho křížný TK skvěle našel Dobrocsanyi, hlavičkoval jen do náručí dobře postaveného brankáře. Hosté ale měli šance také. Z protiútoku dostal útočník hostů míč za obranu a postupoval sám do vápna zezadu nedovoleně atakován Eggerem. Skvělým výběhem šanci zneškodnil Musel, avšak Eggerův faul byl červený. Hudera vylučuje nerad, takže k velké nevoli soupeře vytáhl jen žlutou. Po našem trvalém neplodném tlaku přišla hodně zajímavá 35.min. Nejprve si Dobrocsanyi pohrál s celou obranou, aby zakončil opět do náručí brankáře a posléze vytěsnil pěkně kopnutý TK Musel na tyč. Odražený míč se až moc dychtivě hnal dorazit do prázdné branky knovízský útočník, naštěstí vůbec neodhadl úhel odrazu a míč přeběhl.

Po mnoha našich šancích v první půli jsme se prosadili až po přestávce. Hodně cíleně přetažený TK Skořepy na zadní tyč si skvěle našel T.Kořínek a jak je pro něj typické hlavou konečně prorazil naší střeleckou impotenci. Myslím, že to byla zatím nejkrásnější akce podzimu. A protože v 55.min. neudržel jeden z knovízských nervy na pochodu a zaklekl na zemi ležícího Skořepu s napřaženou pěstí a Skořepa správně vyhodnotil situaci a do potyčky se nezapojil, šli hosté do deseti. Po huderovském vyloučení (hráč odešel "dobrovolně" do sprch bez ČK) neměl soupeř už vůbec šanci a když jsme zvýšili po chybě Dudy v brance hostů (celý zápas si o to koledoval. Zapojoval se hodně do rozehrávky, kličkoval ve vápně až si na něj Skořepa počíhal a sebral mu míč a zvýšil do prázdné), bylo rozhodnuto. A to i přesto, že Skořepa férově vyrovnal počet hráčů na hřišti. Naštěstí také bez červené.Kladenský deník napsal, hodně dietní vítězství...