SK Stehelčeves – Sokol Olovnice 1:5 (1:3)

05.11.2022

SK Stehelčeves – Sokol Olovnice 1:5 (1:3)STŘELCI: 4. Dobrocsanyi Lukáš - 11. Vorlíček Matěj, 29. Putz Petr, 43. Donoval Pavel (vl.), 68. Mucha Marek (pen.), 87. Hajný Ondřej

Při vší úctě k derby, tohle bylo utkání podzimu, a to nejen pro nás, ale bylo klíčovým i pro vývoj v celé naší skupině. Hrálo se o první místo a také o to, zda bude na jaře ještě o co hrát. Sice se může stát cokoli, ale Olovnice zatím prochází soutěží až neuvěřitelně suverénně. O důležitosti utkání svědčí i to, že svaz delegoval tři zkušené rozhodčí v čele s panem Kindlem a také to, že kvůli zájmu diváků ve Stehelčevsi téměř zkolabovala doprava a špatně zaparkovaná auta se v týdnu řešila i na Facebooku na stehelčevské Iniciativě.

Samotnému zápasu předcházela smutná chvíle, rozloučili jsme se minutou ticha s naší nejvěrnější fanynkou paní Růžičkovou, která pokud jí to zdravotní stav dovoloval, nevynechala jediný domácí zápas. Bude nám chybět.

Do utkání jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě, snad jen potrestaný Panáček by mohl sestavu změnit. Také hosté nastoupili s tím nejsilnějším, co mají k dispozici, s největšími hvězdami Putzem, Fričem a Muchou. Jenže hned v úvodu se nám podařilo favorita zaskočit. Sice první šanci měli oni, po pěkně kopnutém TK na velké vápno míč z hlavy Vorlíčka obloučkem dopadl na břevno, z protiútoku po výborné přihrávce Procházky si Dobrocsanyi nechal na nerovném terénu míč skočit a přehodil brankáře. Úvodní gól mohl určit ráz utkání. Mohli jsme se soustředit na obranu a zkoušet to s rychlými brejky. Útočníky na to máme. Jenže tato taktika padla již v 11.min po fatální chybě Kořínka. Při naší rozehrávce nikým neatakován přihrál přímo na nohu olovnických a pro ně nebyl problém překonat naši již vysunutou obrannou řadu. Proti střele Vorlíčka z 10m neměl Musel nejmenší nárok. Celkem vyrovnaná hra přinesla na obou stranách několik šancí, ale úspěch měli bohužel jen dvě hostů. A obě si byly podobné. Ve 29.min. po dvou našich prohraných soubojích na půlce přišel křížný centr do vápna, kde si prostor ke střele našel špatně střežený Putz a obstřelil našeho bezmocného gólmana. I třetí gól padl z centru. Ve 43.min TK přetažený na vzdálenější tyč hlavičkoval olovnický hráč z nulového úhlu do Donovala, od něhož se míč odrazil do branky. Jeden z nejmarkantnějších rozdílů mezi oběma celky byly právě centry do vápna. Zatímco jejich vždy znamenaly velké nebezpečí, nám se za celý zápas nepovedl ani jediný. Za tohoto stavu se nám do kabin odcházelo dost těžce, nic však nebylo ztraceno.

Ale začátek druhé půle nás nezastihl úplně v pohodě. Hosté nás přitlačili před naše vápno a my jsme působili hodně zakřiknutým dojmem. Hned v úvodu nás podržel Musel, když včasným výběhem zlikvidoval po nádherné přihrávce mezi naše stopery do vápna nájezd olovnických. Pomalu jsme se začali z tlaku oklepávat, když přišel hodně kontroverzní moment a pro mě nepochopitelné rozhodnutí jinak výborného rozhodčího, které v podstatě pokazilo zbytek zápasu. Souboj Kořínka s útočníkem domácích (53.min), ve kterém si hostující hráč dlouho pomáhal držením, nakonec po jeho pádu posoudil jako faul Kořínka ve vyložené šanci a k údivu všech vytáhl červenou kartu. A když v 65.min po druhé žluté kartě (obě oprávněné) šel ven i Procházka, bylo vymalováno. O 2min po té ještě při nájezdu olovnického hráče při pádu pod nohy nešťastně fauloval Musel, přidali hosté čtvrtý gól z penalty. I přes hodně nepříznivý vývoj nás ctí, že jsme zápas jen nedohrávali, ale snažili v rámci možností hrát aktivně. Možná i proto jsme inkasovali už jen jednou.

1:5 je pro nás hodně krutý výsledek. Hosté byli lepší, mají hodně nebezpečný útok, tvořivou zálohu a spolehlivou obranu, kterou jsme bohužel úplně neprověřili. I přes enormní snahu některým hráčům zápas nevyšel úplně podle jejich (a i mých) představ. Anebo to spíš byla právě enormní snaha a přemotivovanost, která nás brzdila. Naše ztráta na první místo vzrostla na 5 bodů, Jaro ale může ještě přinést leccos.