SK Stehelčeves – Sparta Dřetovice 1:0 (0:0)

08.10.2022

Střelci: 55.min Shon Daniel

V přípravném turnaji O pohár starostky ve Dřetovicích jsme před sezónou našeho odvěkého rivala jednoznačně přehráli a poprvé v historii jsme putovní pohár získali. Jenže to se soupeř tradičně s hodně pozměněným kádrem ještě sehrával. Nepředpokládal jsem tak jednostranný průběh jako na turnaji, naopak, obával jsem se, že bez vyloučených posil budeme tahat za kratší konec. Ale motivaci jsme vedle tradiční rivality měli i tu, že v případě vítězství bývalý hráč Dřetovic Wenda (momentálně v trestu stejně jako Panáček a Skořepa) bude v hospodě platit. Vedle Skořepy chyběl i další útočník Kopřiva a tak se vedle Dobrocsanyiho postavil Shon, v minulosti také hráč dnešního soupeře, který nás, jak mě nenápadně připomněl, v jednom zápase porazil hattrickem.

V utkání měli Dřetovice více ze hry, před brankou jsme byli ale nebezpečnější my. V 9.min pronikl před branku hostů Dobrocsanyi a jeho prudká střela šla těsně nad. Soupeř kontroval ve 13.min sérií tří rohů zahrávaných hodně do malého vápna, které nám dělaly velké starosti. Ve 22.min neudržel brankář Banga centr do malého vápna, míč mu vypadl před T.Kořínka, který v pádu postrčil za brankovou čáru. Jenže Banga se začal bolestivě svíjet a rozhodčí zcela regulérní gól neuznal. Dřetovští si i přes mírnou převahu nevytvořili žádnou šanci, snad jen střela ve 34.min z velkého vápna do náruče Struhára stojí za zmínku. My byli blízko ke skórování ve 43.min. Nepříliš jistý Banga neudržel další centr a míč se chvíli odrážel mezi hráči v hodně nepřehledné situaci. Nikdo však nebyl schopný dorazit do branky.

Co se nepovedlo v první půlce, povedlo se po deseti minutách v půli druhé. Několika rychlými přihrávkami jsme vykombinovali od naší branky až k velkému vápnu soupeře, kam míč skvěle zatáhl Stehlík. Pohybem zmátl obranu, která se před ním otevřela a Jiří, ač možná sám mohl střílet, našel na zadní tyči již zmiňovaného Shona, který v pádu opět rozhodl derby. Po gólu nás Dřetovice hodně tlačily, naše obrana však hrála hodně zodpovědně a k ničemu až na šanci v 84.min (obětavý pád Struhára pod nohy útočníka) hosty nepustila. Ani hlavičky Hafenrichtera a Stehlíka na druhé straně neměly potřebnou razanci, takže před brankami moc živo nebylo. I tak to byl zápas, který stálo za to vidět. Ani ne tak kvůli kvalitě hry, ta opravdu kvalitní nebyla, ale bylo to hodně vypjaté bojovné utkání hrané s plným nasazením na obou stranách, plné soubojů a drobných provokací. Vyhrál mančaft, který víc vyhrát chtěl.

Tradiční pokřik vítěze se po derby odehrává na půlce a po něm naše děkovačka skvělým divákům byla velmi emotivní, viz kladenský deník - Foto, video: Zápas kola pro Stehelčeves, platil až gól číslo dvě - Kladenský deník (denik.cz). Víc asi není co dodat. Snad jen, že se to Wendovi prodražilo.