SK Stehelčeves – TJ Sokol Blevice 3:0 (1:0

22.10.2022

STŘELCI: 9. Dobrocsanyi Lukáš, 64. Dobrocsanyi Lukáš, 69. Machek Václav

Po volném losu vstupujeme do těžké závěrečné třetiny podzimní soutěže naladěni výhrou v derby. Na rozjezd slabší Blevice, které by neměly být problémem, i když na jaře jsme tam prohráli na penalty. Do sestavy se vrátil první potrestaný Machek, kterému DK prominula zbytek trestu.

V derby jsme zvítězili díky bojovnému a obětavému výkonu, jenže obé jsme od začátku na rozdíl od hostů postrádali. Sice jsme šli brzy do vedení, když střelu Procházky tečoval před brankářem Dobrocsanyi, ale to na dlouhé minuty bylo z naší strany vše. Hráli jsme bez chuti, jen výjimečně se nám podařilo překonat střed hřiště kombinací, pouze jsme po získání míče nakopávali dopředu nebo jsme ztráceli díky nepřesným přihrávkám. Hodně se na naší hře podepsal kluzký terén a nerovné hřiště. S tím si lépe poradil méně fotbalový soupeř, který nás jednoznačně předčil v nasazení a bojovnosti. Naštěstí i přes stálý tlak naše obrana a také jejich zbrklost je nepustili do pořádného zakončení. A pokud se přeci jen něco dostalo za obranu, zakročil velmi jistý Musel. I přes naši bídu jsme mohli jít po poločasu do kabin s velkým náskokem. Dvě nastřelená břevna (jedno Procházky a druhé nevím - autor ať se přihlásí) a Shonova střela vytažená brankářem na tyč mohli brankou skončit.

První čtvrthodina druhé půle byla z obou stran hodně neurovnaná, hrálo se od půlky k půlce bez jakéhokoli zakončení. Pozitivní bylo alespoň to, že jsme vyrovnali hru a postupně začali Blevice přehrávat. A konečně jsme se prosadili i dvěma slepenými góly, na kterých měl velký podíl Dobrocsanyi, který se postupně zbavuje své zbrklosti v zakončení. Nejprve sám prošel těžkopádnou obranou hostů dirigovanou, kým jiným než nestárnoucím Tondou Tůmou, a podél brankáře skóroval. Na třetí gól přihrál ideálně do strany Machkovi, ten v koncovce má většinou mysl chladnou. Konec zápasu už byl v naší režii, a to i přesto, že jsme vystřídali všechny hráče z lavičky. V závěru si ještě sice hosté vypracovali jedinou svou šanci, když se před Šerákem otevřela obrana, jeho střela však o metr minula, jinak se v podstatě již jen dohrávalo.

I přes matný výkon povinné body zůstali doma, ovšem s podobným výkonem v posledních třech zápasech proti těžkým soupeřům (Žižice, Olovnice, Dubí) budeme jen těžko získávat body. Utěšuji se tím, že každý zápas je jiný a se sílou soupeře roste i náš výkon. A ještě na závěr, svou mistrovskou premiéru si odbyl další dorostenec Filip Cába mladší, s otcem se bohužel na hřišti nepotkal, protože ten o poločase vystřídal.

A ještě jedna perlička. Podle oficiální tabulky jsme v tomto utkání získali 5 bodů. Rozhodčí Paleček v zápisu omylem zaškrtnul naše vítězství na penalty, takže systém vygeneroval naši výhru 4:0 a připsal ještě 2 body. Ani po týdnu a mého upozornění to není opravené.