SK Stehelčeves – TJ Sokol Neuměřice 8:0 (3:0)

17.09.2022

STŘELCI: 2. Skořepa Stanislav, 25. Skořepa Stanislav, 28. Skořepa Stanislav, 48. Skořepa Stanislav, 63. Skořepa Stanislav, 71. Donoval Pavel, 79. Machek Václav, 89. Stehlík Jiří

S Neuměřicemi, byť patří k nejhorším týmům naší skupiny, máme dlouhodobě negativní bilanci. V jarním zápase jsme však jednoznačně zvítězili 5:0 a to i přestože v sestavě chyběla řada opor. Návod, jak na Neuměřice, nám předestřela naše nová posila Venca Machek. Jeho zkušenost s tímto týmem je dát jim gól v první minutě a pak vždy, když proti nim hrál zvítězil rozdílem třídy.

Z jeho slov jsme si vzali ponaučení a opravdu již v první minutě jsme 1:0 vedli. Rychle rozehraný TK Hafenrichtera zatáhl Procházka po křídle, jeho centr proskákal malým vápnem až ke Skořepovi a ten od břevna otevřel skóre. Po 10 minutách mohl být stav klidně 5:0 skórovat mohli Skořepa, Dobrocsanyi, Stehlík, Shon . Vedení a drtivá převaha ještě nic neznamená, to už jsme si s dnešním soupeřem několikrát vyzkoušeli. Ovšem tentokrát byl rozdíl mezi oběma týmy opravdu propastný, za hosty nastoupil i 61letý Standa Pazderka, můj bývalý spoluhráč a kamarád ze Zvoleněvsi. I tak se mi ulevilo, když ve 25. minutě zvýšil Skořepa střelou z 30m na 2:0. Poté se dopředu začal hodně tlačit Hafenrichter, který na svém postu předstopera neměl téměř žádnou práci a tím se ještě zvýšila kvalita naší ofenzivy. Ve 28. minutě zatáhl míč po lajně, našel ve vápně Skořepu který akrobaticky v pádu koníčkem dovršil s notnou dávkou štěstí (to však přeje připraveným) dovršil svůj hattrick.

Hned na začátku druhé půle si hbitý Skořepa vykoledoval penaltu, kterou i sám proměnil. Bohužel jsme s vydatným náskokem v zádech hodně polevili a ztratili koncentraci. Dlouhé minuty jsme nebyli schopni udržet balón či si slušně přihrát a celkem zbytečně jsme dali prostor i hostům. Snad abychom dali vyniknout brankáři? Musel si naštěstí koncentraci udržel i při prudké střele ze 30m. Když tedy Neuměřice svou šanci nedovedla využít, udeřilo opět na druhé straně. Je to už nuda, ale byl to opět Skořepa. Naběhl si na přihrávku mezi obránce a své 40m sólo zakončil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky. Na chvíli jsme se vrátili do své pohody a v 63. minutě se po odraženém rohu dostal ke střele Donoval, Jeho nádhernou bombu pod víko vytáhl obránce rukou. Kdyby penaltu kopal Skořepa mohl uzavřít i druhý hattrick v tomto zápase. Jenže o gól přišel Donoval a tak si penaltu šel kopnout on a na rozdíl od Tuřan úspěšně. Jenže trenér měl vsazeno 6:1 a měl jsem pocit, že mu někteří hráči chtějí udělat radost. Velice snadno se dostávali hosté do šancí, Musel má však místo v sestavě jisté, radost trenérovi dělat nemusel a udržel čisté konto. V závěru už hosté odpadli a my jsme dvěma góly upravili na konečných 8:0. Nejprve Machek po zpětné přihrávce Šťáhlavského obloučkem přehodil brankáře. A v samém závěru dovršil zkázu Neuměřic Stehlík.

Utkání to bylo pro nás velmi jednoduché, místy jsme soupeře přehrávali rozdílem dvou tříd. Jen je škoda, jak už jsem napsal výše, že neudržíme koncentraci po celý zápas. Snad už jsme ale definitivně komplex Neuměřice překonali.