SK Stehelčeves – TJ Sokol Tuřany 4:2 (1:1)

08.04.2023

STŘELCI: 29. Dobrocsanyi Lukáš, 65. Skořepa Stanislav, 69. Skořepa Stanislav, 88. Panáček Michal - 39. Nagy Karel, 80. Průcha Josef (pen.)

Po mém postřehu z utkání proti Knovízi se ozvali polemizující hlasy, že jsme neprohráli proto, že jsme byli horší, ale proto že jsme neměli hráče na střídání. K tomu bych chtěl jen dodat, že nás s výjimkou první čtvrthodiny soupeř přehrával ještě před tím, než začal střídat a že do stavu 3:0 vystřídali jednoho hráče. A teď už k dalšímu zápasu. Tuřany jsou hodně nepříjemný soupeř bojovný a ostrý jako břitva. Podzimní utkání bylo velmi vyhrocené a po nepodařeném začátku jsme bod zachraňovali v poslední minutě. Tentokrát soupeř přijel pouze s deseti hráči, což samozřejmě byla výhoda, ale jak se ukázalo, jen do jisté míry.

Pokud jsme se dostali před branku Tuřan, byli jsme nebezpeční, oba naši útočníci dělali obraně hostů velké problémy a s jejich hlídáním měli hodně práce. Náš problém ovšem byl, že jsme se dopředu zas až tak moc nedostávali, protože nás ve středu hřiště hosté přehrávali. A protože se nám nechtělo moc bránit, jak už to tak bývá v zápasech proti deseti, kdy každý chce být volný hráč, nepřekvapovalo, že víc gólových šancí měli hosté. V 17.min po dlouhém přetaženém balónu předvedl skvělý postřeh Musel a nebezpečná byla také střela ve 20.min. Jak už jsem řekl naši útočníci byli hodně nebezpeční a z mála dovedli vytěžit víc než hosté na druhé straně. Ve 28.min. zatáhnul Skořepa míč po lajně, přihrávkou našel ve vápně Dobrocsanyiho, ten se uvolnil zpětnou kličkou a s pomocí tyče otevřel skóre. Měli jsme přidat ještě další gól a asi by byl klid. Dva měl na noze Dobrocsanyi a jeden na hlavě Panáček. Nic z toho však nebylo, a tak nás hosté po zásluze potrestali. Nikým nehlídaný Nagy na velkém vápně měl dostatek času si míč postrčit a nekompromisně zavěsit. Hodně jsme se snažili dopředu, ale naše šance končili na skvělém Břížďalovi v brance hostů. Bravurní zákrok předvedl ve 40 minutě po kombinaci našich útočníků.

Druhý poločas byl již plně v naší režii, avšak překonat brankáře hostů byl problém. Po jedné naší akci si již frustrovaný Dobrocsanyi dokonce svlékal dres. Naštěstí rozdílovým hráčem, jak se ukázalo nebyl tuřanský brankář, ale skvělý Skořepa. Dvě jeho akce v 65. a 69. minutě byly jak přes kopírák. Vzal si balon na půlce, prošel celou obranou kličkou si položil brankáře a skóroval. Zdálo se, že utkání v poklidu dohrajeme, jenže při ojedinělém útoku hostů po centru z boku trefil míč nešťastně Donovala do ruky a z penalty hosté snížili. A ještě začali vystrkovat růžky. Definitivně jim je přistřihl svým gólem po Skořepově nahrávce Panáček v 88.min.Hosté i deseti byli nebezpečným soupeřem, ale naše hra se proti minulým utkáním hodně zlepšila a vítězství bylo především za hru ve druhém poločasu zasloužená.