SK Zichovec – SK Stehelčeves 0:1 (0:1)

24.09.2022

4.min. Skořepa Stanislav

Zichovec sice již nepatří u úplným favoritům, ale především na domácím hřišti je to velice silný soupeř. Pamatujeme loňskou prohru 1:4, když jsme nebyli i přes veliký tlak schopni překonat jejich dorosteneckého brankáře, a naopak inkasovali hlavně po TK. Tentokrát jsem však věřil, že zvítězíme, byť chybělo několik opor a také trenér Procházka.Dorostenecký brankář nenastoupil a jeho kolega již ve 4.min inkasoval. Naše rychlá akce po ose M.Kořínek - Panáček - Dobrocsanyi - Skořepa ukončil posledně jmenovaný kličkou brankáři a dal do prázdné. Zichovec gól spíše nakopl, měl více ze hry a svou agresivní hrou a presinkem nám dělal velké problémy. Ještě víc rozzuřil domácí gól, který jim rozhodčí po delší debatě neuznal kvůli předchozímu autu. A měli velké šance. Po zbytečném faulu Musela (útočník v tísni již postrčil balón mimo branku a náš rozeběhlý brankář mu zajel pod nohy) kopali penaltu. Jenže Musel svoji chybu napravil a penaltu chytil. A neskutečné zákroky předvedl i po chvíli. Náš špatně kopnutý roh ve 35.min skončil rychlým protiútokem, po kterém vyrazil prudkou střelu ze strany i dorážku z velkého vápna. Další dorážka již šla vedle. Ve 40.min při něm stálo štěstí, když mu míč tancoval po břevnu. My jsme spoléhali na rychlé brejky a oba naši útočníci párkrát zamotali hlavu obraně, větší šance z toho však nevzešla.Druhý poločas měl již trochu jiný průběh. Velké šance byly na naší straně, hned na začátku měl dvě výborně hrající Dobrocsanyi, chyběl mu však klid v koncovce a Skořepa, který poslal míč do náruče brankáře. Nejblíže ke gólu jsme byli v 67.nim. Po kombinaci obou útočníků se Skořepa uvolnil mezi třemi obránci a střela z úhlu orazítkovala tyč. To se již hrálo o deseti, po vzájemné potyčce šli do sprch Hošek s Panáčkem. A gólem měla skončit i akce v 81.min. Hafenrichter se řítil s Dobrocsanyim na domácího stopera, střela z úhlu prvně jmenovaného šla do vybíhajícího brankáře. Možná měl přihrávat, protože Dobrocsanyi byl sám před prázdnou brankou. V 84.min se na Dobrocsanyim se vyfauloval soupeřův obránce Červenka a zdálo se být rozhodnuto. Jenže soupeř měl možná navrch fyzicky a hráli jsme pod tlakem, větší šanci si však za celý druhý poločas nevytvořil. Chyba byla, že jsme víc nepodrželi míč, místo toho jsme se snažili nakopávat dopředu na útočníky. A v prodloužení pokračovala červená smršť. Nejprve po vzájemné potyčce šli do kabin Machek s Korbelem a v samém závěru dlouhého nastavení i Skořepa. Musím se ho zastat, byl v tom nevinně, byť slovo, které zvolil směrem k soupeři se na hřišti používat nemá. A rozhodčí Volf si ho stáhnul na sebe.Hodně hořké vítězství...