1. kolo Sokol Neuměřice – SK Stehelčeves 6:0 (4:0)

24.08.2019

STŘELCI: 1. Kopolovič Jiří (vl.), 34. Jaroš Tomáš, 42. Novotný Roman, 44. Matoušek Milan, 56. Jaroš Miroslav, 66. Novotný Roman

Pět přípravných zápasů před novou sezónou nám nastavilo nelichotivé zrcadlo. Z pěti zápasů jediná výhra a tři sedmigólové příděly. Ano, je pravda, že s částečnou obměnou kádru zákonitě přichází tápání, jak tým poskládat na hřišti, že ani v jenom utkání jsme zdaleka nebyli kompletní (tým doplňovali dorostenci Dobrocsanyi a Hataš a v posledním utkání si odbyl svou premiéru i žákovský brankář Filip Cába. (a rozhodně mladý nezklamali) a že někteří soupeři jsou silnější či ambicióznější a s přípravou mnohem dál (můj pokus o svolání tréninku se setkal na fejzbuku pouze s posměšky). Na druhou stranu, i loni jsme na většinu zápasů byli nekompletní. Do přípravy se zapojilo 18 hráčů, se kterými se do sezóny počítá.

A teď ke změnám. Nejdříve ztráty. Do nové sezóny nemůžeme počítat se čtyřmi hráči, kteří většinou nastupovali v základu. Kariéru ukončil náš odchovanec a duše týmu Tuček (jeho loučení na posezónní rozlučce se svým prvním trenérem bylo dojemné a srdcervoucí), smolaře T. Kořínka čeká plastika křížového vazu a Kracíkovy problémy se zády jsou, co se fotbalu týče, nejspíše fatální. Ovšem největší herní ztrátou je návrat Hafenrichtera do Tuchlovic. Snad jen na rok. A nové posily? Vezmu to abecedně, stručně i s dojmem, jaký na mě učinili. Hartman - ukončil své angažmá v dorostu Kablo Kladno, ukázal se jako bojovník a pokud bude trpělivý, bude to on, kdo po odchodu současné generace potáhne náš tým dále. Krejčí - posila ze Svinařova je kvalitní hráč, který si důrazně řekl o základní sestavu. Bohužel odehrál jen dva zápasy a ještě se nepředvedl, jak je na tom s pozápasovou fází. Mašek - dlouhá léta fotbal nehrál a je na něm hodně znát nerozehranost. Pokud potrénuje, má na to. Procházka - vypadalo to na příchod už před rokem, dal však přednost domovským Dřetovicím, pivo mu však zcela evidentně chutná u nás a je stejně dobrý na hřišti jako v pozápasové fázi. Tam o jeho kvalitách víme. V přípravě byl velká opora. Na poslední chvíli jsme se ještě dohodli s naším bývalým hráčem Cábou (zlákala ho možnost zahrát si jednou se svými syny?), který sice do přípravy nezasáhl, ale o jeho fotbalových kvalitách nepochybuji.

A teď ty Neuměřice. Loni se zachránili jen díky tomu, že nás obrali o 5 bodů. Naštěstí, protože jinak bychom postoupili do OP a dnes jeli třeba do Lidic nebo na Novo! A bez 5-6 lidí ze základu (dovolené, pracovní povinnosti či zranění) bychom začali dvouciferně. Což se nám nakonec mohlo přihodit i proti slabým Neuměřicím. Byli jsme totiž tragičtí v defenzívě a neškodní v ofenzívě. A ještě ke všemu jsme inkasovali hned z první akce. Tečovaná střela zapadla pěkně k tyči. A hned druhá akce nechala vyniknout Dlouhého. Nohama zlikvidoval střelu z 10m. Dvacet minut nás soupeř válcoval, než jsme se trochu vzpamatovali, pak se zdálo, že začínáme mít opticky navrch, ale výsledkem bylo pouze několik střel, které s uctivou vzdáleností minuly branku, naděje na dobrý výsledek však žila. Bohužel, jediná akce, která stojí za zmínku, byl TK po půlhodině hry. Procházka strčil do strany Nešverovi a na jeho centr naskakující Kopřiva byl o půl hlavy menší. A propos, tihle tři a stoperská dvojice spolu s brankářem byli jediní naši hráči, kteří měli alespoň třetitřídní kvalitu. Šance na dobrý výsledek nám tak nevydržela dlouho. Desetiminutovku před půlkou už zase dominovali domácí a nasázeli nám tři kusy.

Ani druhý poločas nepřinesl podstatnou změnu, jen gólů již nepadlo tolik. I tak šestigólový příděl, byť odpovídal obrazu hry, není dobrým vstupem do soutěže. Nic nás neutěší, že podobně dopadl i loňský suverén Uhy (6:1 v Tuřanech) se kterými se krčíme na chvostu tabulky.