TJ Slavoj Zvoleněves – SK Stehelčeves 3:5 (1:3)

10.06.2023

STŘELCI: 28. Calta Jaroslav, 47. Kučera Michal, 57. Kučera Michal - 2. Skořepa Stanislav, 4. Skořepa Stanislav, 32. Skořepa Stanislav, 52. Procházka David, 66. Skořepa Stanislav

Nerad vzpomínám na loňské utkání ve Zvoleněvsi. Je to pro mě taková noční můra. Prohra 6:0 (při podobném postavením v tabulce jako letos) byla ještě vzhledem k množství šancí ještě hodně přijatelná. Letos k tomu, abychom udrželi druhé místo, jsme potřebovali zvítězit.Tentokrát však utkání vypadalo spíš obráceně, alespoň v prvním poločase. Dlouho jsme domácí vůbec k ničemu nepustili, rychle jsme vedli dvěma brankami Skořepy (hned ve 2.min zakroutil balon z TK ke vzdálenější tyči a ve 4.min po krásném pasu Hafenrichtera na půlku, byl náš útočník i s míčem rychlejší než jeho strážce a zavezl míč až do branky) Další naše šance zůstaly nevyužity. Dvakrát si Dobrocsanyi pohrál s celou obranou (prvním případě zakončoval Skořepa nádhernou střelou, kterou brankář vytěsnil na roh), gólové také byla zpětná přihrávka po průniku Eggera, na kterou nikdo z dobíhajících hráčů nedosáhl, či další střelecký pokus Skořepy. Ve 25.min jsme si poprvé zkomplikovali situaci. Po zbytečné ztrátě míče Kopřivy při naší rozehrávce předvedl Musel výborný zákrok, avšak následný rychle rozehraný roh naši ještě nezkoncentrovanou defenzivu překvapil a proti střele Calty u vzdálenější tyče již brankář uspět nemohl. Naštěstí měl Skořepa svůj hodně dobrý den. Ve 38.min si doslova si prdel (dámy prominou ten výraz, je nejvýstižnější) z celé obrany a vrátil nám dvougólový náskok.

Druhý poločas měl trochu jiný průběh, a to ze dvou důvodů. Prvním byl příchod nebezpečného Michala Kučery na hrot útoku a druhým více našich naprosto zbytečných chyb. Oba tyto faktory se podepsali na druhém gólu domácích hned v úvodu. Situaci v našem vápně chtěl řešit Kopřiva fotbalově a místo odkopnutí míče do bezpečí se snažil rozehrát prudkou a nezpracovatelnou přihrávkou na Stehlíka a míče se zmocnil již zmíněný M. Kučera a zakončil střelou k tyči. Podobně jako při prvním snížení jsme si dvougólový náskok vzali téměř vzápětí. V 52.min skluz proti noze Dobeše rozhodčí i přes reptání zvoleněvských správně vyhodnotil jako penaltový. K exekuci se tentokrát postavil Procházka, a přestože brankář odhadl směr, na přesnou střelu nedosáhl. Po penaltě jsme domácí hodně tlačili, avšak šance jako v první půli nepřicházeli. Naopak po rychlém protiútoku robustní M.Kučera přetlačil celou obranu a zkorigoval na 3:4. Snížení hodně soupeře oživilo, Zvoleněves vycítila šanci na bodový zisk a utkání gradovalo. V této fázi utkání nás podržel Musel až neskutečným zákrokem sezóny. Po našem špatně a zbrkle rozehraném TK se najednou jak lavina valilo 5 zvoleněvských hráčů do naší otevřené obrany a náš brankář po střele z malého vápna ukázal až neuvěřitelnou hbitost a postřeh. Rozdíl mezi brankáři byl rozdílovým i při našem rohu v 66.min, který rozehrál Hafenrichter hodně do malého vápna a Skořepa dorážel prakticky na brankové čáře. To je území, které by si při této standardce měl brankář ohlídat. I přes další zbytečnou chybu při rozehrávce, tentokrát se blýskl gólovou přihrávkou Procházka a Musel zachraňoval dalším skvělým zákrokem jsme již měli utkání pod kontrolou a výhrou potvrdili druhé místo.Naše výhra byla naprosto zasloužená. Dá se říci, že zatímco my jsme si většinu gólů vypracovali sami, všechny góly soupeře padly po našich zbytečných chybách, které mnohdy pramení z našeho jinak fotbalově atraktivnímu a účinnému stylu hry, kdy si připravujeme pozice k útočení množstvím přihrávek na vlastní polovině. Občas se to ovšem nepovede a pak každá chyba může mít fatální dopad. Tentokrát jsme těch chyb udělali více než je zdrávo. Jinak náš výkon zaujal i zvoleněvské dědky na náspu (mí bývalí spoluhráči). Po zápase se mě ptali, kde jsem sehnal takový výborný mančaft. V tu chvíli jsem byl hodně pyšný.