TJ Sokol Blevice – SK Stehelčeves 0:3 (0:1)

21.05.2023

STŘELCI: 38. Skořepa Stanislav, 66. Cába Adam, 87. Šťáhlavský Filip

Blevice jsou postrachem třetích tříd. Především jejich stoper a předseda. Tu básničku Tonda Tůma Blevice vy... palice zná celý okres. Naposledy zhruba před měsícem zlomil nohu otvovickému kapitánovi. Takže vždy jde především o tom, odjet z Blevic zdraví. Fotbalově již takovou hrozbou jako ještě nedávno nejsou, patří k průměru soutěže.

Proti nám stanovili jasnou taktiku, bránili v osmi lidech, prakticky nepotřebovali zálohu, protože nakopávali míče na útočníky a ti, jakmile se dostali na dostřel, pálili. Naštěstí ne moc přesně. A jejich taktika na nás platila. Obléhání jejich velkého vápna bylo bez myšlenky a nápadu jak překonat jejich obranný val. A když už náhodou myšlenka přišla, vše ztroskotalo na nepřesné finální přihrávce. Prý divný balón, kdosi komentoval. No nevím. A tak naše největší šance přišla až po půlhodině hry z trošku kuriózního brejku. Daleký odkop od našeho velkého vápna nejprve přeskočil jednoho a pak i druhého stopera, za které si naběhl Dobrocsanyi. Míč si bohužel dovedl příliš blízko k vybíhajícímu brankáři, který ho pádem pod nohy vychytal. Při Lukášově hbitosti mohl situaci vyřešit lépe, třeba jako o chvíli později. Kroužil s míčem kolem vápna a hledal si příležitost ke střele. Nakonec přistrčil balón za obranu Skořepovi a ten střelou po zemi ukončil naše trápení.

Na začátku druhého poločasu jsme domácím prvních pět minut vůbec nepůjčili balón. Jenže podobně jako v úvodním dějství poněkud samoúčelně. Ale domácí, pokud chtěli uspět, byli nuceni změnit taktiku, více hru otevřeli a začali se častěji objevovat před naší bránou. Ne že by byly nebezpeční, ale vždy je to o jedné využité šanci. Proto byl velmi důležitý premiérový gól Adama Cáby, který se po výborné premiéře před týdnem dostal do základní sestavy. Po přihrávce od Skořepy proti noze dával prakticky do prázdné. Gól měl přinést na hřiště klid, ale nepřinesl. Ale to předbíhám. Nejprve přišly dvě naše povedené akce po půlhodině hry. Procházkova, který se vtipně uvolnil ve vápně a skákavou střelu málem překvapil brankáře který vyrazil na roh a po jeho rozehrání se do vzduchu zavěsil Skořepa (jako uzený komentoval Venda). A pak to přišlo. Na hřišti se objevil Filip Šťáhlavský a přinesl s sebou hodně vzruchu a emocí. Nejprve uprchl od půlky po lajně všem obráncům, jeho střela z velkého úhlu šla však pouze do brankáře. Pak se prezentoval několika ostrými souboji s Tůmou, neuhnul ani v souboji na velkém vápně, z kterého překvapený Toník odpadl s bolestivou grimasou. A následně vypíchl ostrým ale čistým skluzem na půlce míč Pohořalovi. Jeho reakce, strčení oběma rukama velkou intenzitou v přerušené hře byla na červenou. To věděl i rozhodčí, slitoval se však. Domácí po tomto incidentu chytla blevická forma amoku a naši nestačili uhýbat před ostrými špunty blevických kopaček. Naštěstí jsme se nenechali vyprovokovat a zápas zakončili nejkrásnější akcí zápasu. Hafenrichter prohodil na našem velkém vápně oba útočníky vyvezl míč na polovinu soupeře, posunul na Skořepu a ten si zpětnou kličkou posadil na zadek Toníka a předložil před prázdnou branku Šťáhlavskému. Gól rozpálil domácí do běla, trochu pokopali na zemi ležícího střelce, a tak rozhodčí radši ukončil zápas o tři minuty dříve.