TJ Sokol Knovíz – SK Stehelčeves 4:1 (1:0)

01.04.2023

STŘELCI: 36. Le Hong Truong, 56. Cimrman Milan (pen.), 67. Hrdina Patrik (pen.), 90. Lunger Šimon - 78. Egger Ondřej (pen.)

Několik komplikací utkání proti Knovízi přišlo ještě před úvodním hvizdem. O první, o souběhu s dorostem se vědělo a diskutovalo dlouho dopředu. Nakonec všichni dorostenci odjeli se svými vrstevníky, protože u nich ještě žila naděje na postup. Další komplikace tentokrát se sestavou přicházeli průběžně. Nakonec z klíčových hráčů přibyli k dorostencům a Kořínkům i Skořepa, Procházka a Panáček a do utkání jsme nastoupili bez jediného hráče na střídačce. Ani to by však v souboji druhého s předposledním neměl být problém, navíc podle předzápasové diskuze hráčů nám, fotbalovějšímu týmu hrál do not dobře upravený terén. Poslední komplikace byla trochu úsměvná. Na zápas jsme si přivezli žákovské dresy… Trochu symbolicky.

A zápas začal podle papírových předpokladů. Přehrávali jsme soupeře ve všech směrech, byli jsme rychlejší a důraznější, rozebírali jsme soupeře kombinací i dlouhými pásy. V první čtvrthodině jsme si vypracovali několik slušných šancí, v největší Machek střílel bohužel doprostřed brány. Jenže po čtvrthodině nám došel dech a obraz na hřišti se postupně proměňoval. Domácí se osmělili a začali se čím dál častěji objevovat před naší brankou. Jít do vedení mohli již v 28 min. Při zpětné přihrávce do vápna neviděl Shon hráče za sebou a vznikl tím veliký zmatek. V 35 min již bylo hůře. Krásná přihrávka mezi obránce na rychlonohého Truonga skončila kličkou brankáři a gólem na 1:0. Mezi oběma domácími šancemi jsme se mohli prosadit i my. Mašek s Dobešem zatlačili na domácí obranu, vybojovali míč a akci zakončoval Shon střelou z úhlu do brankáře.

Kdo očekával ve druhé půli zvrat, nedočkal se. Naopak. Náš mdlý výkon pokračoval a nadšeně hrající domácí se do nás řádně zakousli a hned v úvodu po rychlé akci zakončoval domácí útočník nepovedeným kopem z malého vápna do břevna. Byl to docela tristní pohled na náš výkon. Množství zkažených přihrávek či nakopávání míčů do prostoru kde možná měli být útočníci. Ale nebyli. Problém nám dělalo stíhat rychle ofenzivní hráče Knovíze což byl důsledek druhého gólu v naší síti. Egger nezachytil svého hráče a ve vápně nestačil při zpětné kličce stáhnout nohu. Penalta. Také další gól padl z penalty po naší chybné rozehrávce. Požár hasil Donoval skluzem a zákeřný míč mu skončil v náručí. Bylo to 3:0 a i naši věrní fanoušci opouštěli hřiště (konkrétně můj bratr). Poté se přeci jenom naše hra mírně zlepšila z čehož vyplynuly dvě naše jediné šance ve druhém poločasu. Nejprve po Machkově přihrávce zakončoval Rejdik dělovkou, se kterou měl brankář velký problém. Kde se vzal Paži před velkým vápnem soupeře nikdo nepochopí a netuší. A poté jsme se k penaltě dostali také my, po faulu na Shona Egger snížil na 3:1 a trošička naděje žila. To by se ale náš výkon musel zvednout podstatně více. Závěrečné slovo ovšem měli domácí a opět naší špatné rozehrávce upravili v samém závěru na 4:1.Co dodat? K našemu výkonu snad jen to že, vymlouvat se na nepřítomnost poloviny základního kádru není relevantní, protože ta přítomná druhá půlka hrála prachbídně. A ještě, že spadl hřebínek nejenom nám ale i dorostu který schytal potupnou sedmičku ve Hředlích.