TJ Sokol Neuměřice – SK Stehelčeves 1:9 (0:6)

10.05.2023

STŘELCI: 68. Fiala Filip - 7. Egger Ondřej, 11. Skořepa Stanislav, 22. Kopřiva Karel, 25. Kopřiva Karel, 27. Skořepa Stanislav, 43. Skořepa Stanislav, 59. Mašek Jan, 65. Kohout Pavel, 87. Kopřiva Karel

Odložené utkání proti Neuměřicím mělo jeden velký otazník. A to, v jakém počtu a v jaké sestavě se ve všední den sejdeme. Proto byli na lavičku povolání i dorostenci Cábové a Filip Šťáhlavský. Nakonec z klíčových hráčů chyběl jen zraněný Procházka, a tak daleko větší problém se sestavou měli domácí, ale u nich je to problém již dlouhodobý a jsou prakticky se sestupem smíření. I do tohoto utkání šli hodně odevzdaně.

První pětiminutovka byla sice vyrovnaná a domácí se několikrát dostali před naši branku a i k zakončení. Hodně rychle jsme však šli do vedení, čímž jsme definitivně zlomili jakýkoliv jejich odpor. Vše již bylo jen otázkou výše skóre. A jak šli naše góly: 7.min 1:0 - nádherný pas Rejdíka z půlky na Skořepu, kterého při kličce do protipohybu nešťastný obránce fauloval. A i ve Stehelčevsi se najde hráč, který umí kopat penalty. Egger. 11.min 2:0 - Hafenrichter vysunul Dobrocsanyiho k postranní čáře, ten s kličkou lehce zbavil dvou hráčů a centr před bránu zakončoval Skořepa. 22.min 3:0 - roh Panáčka na bližší tyč zakončoval nekompromisně hlavou Kopřiva. 25.min 4:0 – na TK Hafenrichtera si naběhl Kopřiva a krásně trefil ze vzduchu. 27.min 5:0 - do kombinace uprostřed pole se zapojila půlka našeho mančaftu ve finální fázi po ose Stehlík - Dobrocsanyi zakončoval střelou k tyči podél brankáře Skořepa. 43.min 6:0 - centr Hafenrichtera do vápna Kopřiva se Skořepou takticky pustili a míč doskákal na zadní tyč. Když se k tomu ještě připočtou dva neuznané góly pro ofsajd a Panáčkovo břevno po povedeném centru Kopřivy, byla to z naší strany hodně povedená exhibice. Jeden gól hezčí než druhý. To naše diváky určitě bavilo.

V druhé půli trenér postupně vystřídal celou lavičku, naše dominance na hřišti již nebyla tak zřetelná, přesto i hráči z lavičky byly lepší než většina hráčů soupeře. A měli nemalý podíl i na dalších brankách. Výborně hrající Adam Cába v 57.min zamotal hlavu svému strážci a přesnou přihrávkou vybídl Maška ke střele podél brankáře. Také osmý gól z 65.min byl ukázkový. Hafenrichter vysunul Kohouta po křídle a ten zakončil po individuální akci. V 68.min se dočkali také domácí. Po krátké přihrávce v premiéře hodně nervózního Filipa Cáby přečíslili naši obranu a střelou na vzdálenější tyč korigovaly. Konečné slovo jsme však nakonec ještě měli my v 87.min. Po skrumáži ve vápně se nikdo z našich neměl ke střele, až se do toho opřel Kopřiva a svým hattrickem dovršil svůj nejlepší výkon za poslední rok.Utkání jsme si užívali, již si ani nepamatuji kdy jsme soupeře tak snadno přehráli. Neuměřice nám to sice hodně ulehčili tím, že i za nepříznivého stavu se snažili hrát otevřený fotbal, ale náš hlad po gólech byl zřejmý.