TJ Sokol Tuřany – SK Stehelčeves 2:1P (1:0), pen. 4:2

10.09.2022

STŘELCI: 35. Pavluv David - 83. Hafenrichter Pavel

Byl to trhák kola. 10 gólů v posledním utkání (0:4) po 20.minutách a souboj prvního s druhým. V plné sestavě, se silnou lavičkou a poučeni ze zmiňovaného zápasu jsme podle mě byli jednoznačně favoriti, jenže houževnatý soupeř je známý agresivním pojetím hry, což nám moc nesedí.

Začali jsme podstatně lépe než v jarním utkání, měli jsme mírnou herní převahu a domácí jsme díky dobře organizované defenzívě nepustili k žádné střele ze střední vzdálenosti, ze kterých jsme posledně třikrát inkasovali. Jenže ani my jsme se vepředu neprosazovali až do 26.min. To Dobrocsanyi prošel mezi obránci až do vápna, mohl možná už zakončovat, ale o míč si řekl lépe postavený Shon. Jeho střela však podle komentářů přítomných letěla až do Slaného. S tím nesouhlasím, Slaný je na druhé straně, takže Louny. Gólem neskončila ani akce po TK Hafenrichtera (Skořepa hlavičkoval před branku a Dobrocsanyi halfvolejem nad). A tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Resp. udeřili jsme sami. Nepřesný centr domácích na velké vápno chtěl Hafenrichter elegantně sklepnout hlavou za sebe na Musela, jenže ten byl trochu jinde, než hlavičkující předpokládal a míč jen konečky prstů postrčil na volně stojícího Pavluva, který měl málo práce se střelou do prázdné branky.

Druhý poločas jsme začali velkým náporem a velkou šancí. Podobně jako proti Knovízi Skořepův TK hledal na zadní tyči T.Kořínka. Tentokrát však hlavičkoval jen do náručí brankáře. Poté se na hřišti trochu přiostřilo. Nejprve napadl za zády rozhodčího domácí obránce Panáčka, pak na oplátku zajel Shon do brankáře více než je zdrávo. Utkání bylo hodně nervózní plné osobních soubojů, domácí bránili těsné vedení za každou cenu a my se marně snažili vytvořit si i přes tlak nějakou šanci. Až v 83.min. to vzal na sebe kapitán Stehlík. Od půlky prošel středem hřiště před vápno a poslal přesnou přihrávkou Hafenrichtera před brankáře a ten srovnal na 1:1. Jak je to někdy jednoduché. Náš pokračující tlak již ani jediná vážná šance Tuřan, velký závar v našem vápně na konci utkání, již změnu skóre nepřinesly.A penalty jako vždy. Po první sérii jsme sice šli do vedení, za nás skórovali Hafenrichter a pak Skořepa, jenže pak již se domácí nemýlili, zatímco naši Donoval a Machek ano.Škoda první ztráty v sezóně. Fotbalově jsme byli určitě lepší, udrželi jsme na uzdě i domácí divočáky, jenže téměř vlastní gól (nevyčítám, to se prostě stává) a oproti předchozím utkáním málo vytvořených šancí umožnili bodovat soupeři, který se tak dostal na první místo. V závětří je ještě stoprocentní Olovnice, která má však o zápas méně.