Sezóna 2015/2016

Černuc má dobře našlápnuto k postupu a potvrzuje se tím i můj tip na letošního vítěze. Bez Frýdla, Nešvery a Šubína pro nás případné body visely hodně vysoko. I když každé utkání začíná od nuly. Vždy, když proti Černuci hrajeme, nostalgicky vzpomínáme na naši heroickou výhru 2:1, o které se dlouho debatovalo na sociálních sítích.

Kolečská prohra v minulém kole sice mrzí, avšak víceméně jsem s ní počítal a výkon ve druhém poločase byl příslibem pro zápas se Smečnem. V plné sestavě jsem naopak v tomto utkání počítal s vítězstvím. Na podzim jsme tam v hodně osekané sestavě sehráli vyrovnané utkání.

Do Kolče, která se na bod přiblížila vedoucí Černuci, jsme odjížděli bez velkých ambicí. V minulém kole jsme sesadili ze třetího místa Tuřany a já byl moc zvědavý, zda vítězná sestava potrápí i ještě silnějšího soupeře.

Nováček soutěže Tuřany se drží překvapivě na třetím místě, avšak v podzimním utkání jsme až do zranění Stehlíka byli lepším týmem. Nějak si stále nedovedu srovnat v hlavě, že rozdíl mezi námi a dnešním soupeřem je neuvěřitelných 24 bodů. Nic jiného než výhru v dnešním utkání, do kterého poprvé v ročníku nechybí žádná z opor, neberu.

Hned první utkání jarní části bylo vlastně utkáním pravdy. Uhy jsou jedním z adeptů na sestup a vedle Knovíze asi také nejslabší tým soutěžea také jediný tým, který jsme na podzim porazili. V případě prohry by nám utekly na nepříjemných 8b, což by nás hodně přiblížilo baráži. A je otázkou, pokud bychom v téměř kompletní sestavě v Uhách prohráli...

Poslední podzimní kolo v Knovízi bylo zápasem o tom, kdo přezimuje na poslední příčce. V případě naší tříbodové prohry bychom ztráceli již čtyři body, což by pro jarní část nebylo nepříjemného. Do sestavy se po dlouhém zranění vrátila jedna z opor Frýdl a tak mohl posílit naší největší podzimní slabinu útok Donoval.

Do Kolče, která se na bod přiblížila vedoucí Černuci, jsme odjížděli bez velkých ambicí. V minulém kole jsme sesadili ze třetího místa Tuřany a já byl moc zvědavý, zda vítězná sestava potrápí i ještě silnějšího soupeře.

Na Blevickém trávníku se nevyhrává často, letos tam padl i leader a horký favorit naší skupiny Černuc. A navíc se nám tam vůbec nedaří. Loni jsme tam podali výkon přímo žalostný, byť jsme prvních 10min. soupeře válcovali a vedli jsme dokonce 1:0.

Rádi určitě vzpomínáme na poslední domácí utkání se Zichovcem, ve kterém jsme soupeři nadělili půltucet, což se nám dlouho před tím nikomu dát nepovedlo. Nebylo by marné se v dnešním utkání minulému alespoň trochu přiblížit, a protože jsme nastoupili v nejsilnější sestavě od Tuřan, mnozí , i já, věřili v nějaký ten bodík.

Tristní je bilance posledních týdnů. Potřebujeme již bodovat, abychom se neocitli na samém dně tabulky. Jenže proti Velvarům se nám moc nedaří, a i když v předminulém kole prohráli v Neuměřicích, rozhodně jsem s body moc nepočítal i vzhledem k tomu, že nám chyběl mozek. Tedy Stehlík. Hosté přijeli s mladičkým týmem, pokud nebudu počítat brankáře a...

V utkání s Neuměřicemi se hrálo o Černého Petra. Domácí v minulém kole překvapivě poprvé bodovali s favorizovanými Velvarami a tudíž nás od posledního místa dělí jediný bod. A se stále prořídlou sestavou nebyly naše šance nikak růžové.
A domácí, povzbuzeni vítězstvím v minulém kole na nás vlétli s velkou chutí, kterou korunovali dvěma pro nás hodně...

V týdnu nám moc radosti neudělala disciplinární komise. Šubín dostal osm na tvrdo a Donovalovi zamítli žádost o prominutí trestu. Nejsme u ní dobře zapsáni, můžeme si za to ale sami. A protože proti nepříjemným Otvovicím chyběli i Kořínek s Kóňou, o Frýdlovi nemluvě, neviděl jsem šanci na body nijak růžově.
Začátek utkání byl vyrovnaný, hrálo se od...

Po dvoukolovém výpadku se vrátili čtyři rybáři, oproti minulému kolu přibyl do sestavy i Kóňa a především se uzdravil Frýdl, který se zranil při posledním jarním utkání právě na hřišti našeho dnešního soupeře ve Zvoleněvsi. Naopak ze sestavy vypadli předstoper Řezáč a oba zranění beci Kořínek a Ševčík. A podle toho také utkání vypadalo. Naše...

Abecedně: Donoval, Frýdl, Furthner, Kóňa, Muller, Nešvera, Rejdík, Šubín, Tuček. To je seznam hráčů, kteří k dnešnímu utkání nemohli, či v některých případech nechtěli nastoupit. A na druhé straně silný soupeř, největší adept na postup, proti kterému se nám v posledních utkáních spíše dařilo. Na jaře jsme dokonce na půdě favorita překvapivě...

V hodně osekané sestavě míříme na půdu nováčka do Smečna. Bez čtyř rybářů, stále zraněného Frýdla a výřečného Donovala (5 SU natvrdo) nezbylo trenérovi nic jiného, než se nominovat na post stopera. Což o to, jemu věřím, že utkání zvládne. Horší je, že do utkání, naštěstí jako náhradníky nominoval i mě a Dejma... Chce se mi napsat, škoda, v silnější...

Koleč vstoupila do soutěže dvěma suverénními výhrami a rozhodně se nejedná o náhodu. Jejich pomalu stárnoucí hráče, z nichž někteří pamatují lepší časy kolečského fotbalu, vhodně doplňují zdravě agresivní mladíci. A že tento tým určitě bude patřit mezi aspiranty na postup, předváděli kelečští i v tomto utkání. Co bylo platné, že míč jsme možná měli...

Poslední utkání v Tuřanech (vyhráli jsme 2:1) v předloňské sezóně rozhodlo o tom, že domácí s definitivní platností sestoupí do nejnižší soutěže. Jenže po roce jsou zpátky a podobný výsledek, tedy naše vítězství jsem očekával i nyní. Vždyť oproti utkání s Uhami jsme posílili o trojici TOP hráčů - Šubína, Tučka a Nešveru.

Po nepříliš úspěšné loňské sezóně vzhlížím k nové s mírným optimismem. V přípravných utkáních v Memoriálu Zd. Podraského jsme po dobrém výkonu odehráli vyrovnané utkání s Brandýskem a obsadili druhé místo. Potěšitelné bylo také to, že před utkáními se hráči ani nevešli do kabiny. Do kádru se totiž navrátili dlouhodobě zranění Pavel Donoval, Aleš...